میکروبلیدینگ ابرو

یکی از مهم ترین فاکتورهای تاثیر گذار در زیبایی چهره، خوش فرم بودن ابروها است. ابروهای افراد مختلف دارای فرم و شکل های مختلفی است که در برخی شرایط ممکن است با حالت چهره فرد متناسب باشد.

اما در برخی شرایط نیز ممکن است ابروهای فرد حالت و فرم مشخصی نداشته باشد. به همین دلیل خانم ها برای پوشاندن عیوب ابروها و ایجاد یک فرم مشترک بین دو ابرو، از روش های مختلفی مانند مداد ابرو، سایه ابرو، و … استفاده می کنند.

این روش ها در بلند مدت نه تنها باعث زیبایی ابروها و چهره نمی شود؛ بلکه باعث ریزش ابروها خواهد شد. یکی از بهترین روش های تاثیر گذار در ایجاد فرمی زیبا برای ابروها، میکروبلیدینگ ابرو است که این خدمات در بهترین سالن زیبایی زنانه تهران ارائه می گردد.

همچنین میکرو کار نیز باید سابقه و مهارت زیادی در این زمینه داشته باشد تا با رعایت بهداشت بتواند ابروهایی خوش فرم و زیبا طراحی کند. علاوه بر تمامی موارد گفته شده لازم است بگوییم که ، میکروبلیدینگ ابرو مزایا و معایب دیگری هم دارد که در ادامه به معرفی آن می پردازیم.

مزایای میکروبلیدینگ ابرو 😍 معایب میکروبلیدینگ ابرو 😟
ماندگاری بین ۸ تا ۱۴ ماه و امکان تغییر فرم ابروها پس از این مدت 💖 رنگدانه های مورد استفاده در میکروبلدینگ پس از مدتی رنگ پریده شده  و باید برای ترمیم اقدام کنید.
درد کمتر در مقایسه با روش های دیگر  امکان خونریزی در صورتی که فشار دست کنترل نشود
هزینه مقرون به صرفه و مناسب تر در برخی شرایط ممکن است خطوط ترسیم شده ضخیم ‌تر از تار موی ابروها باشد.
ابروهای قرینه و خوش فرم پس از اتمام کار 💖 اگر فشار دست ها کم باشد، باعث کم رنگ شدن و کاهش ماندگاری میشود.

میکروبلیدینگ ابرو

میکروبلیدینگ ابرو یکی از روش های نیمه دائمی برای طراحی ابروها با فرم دلخواه است. با میکروبلیدینگ می توان قسمت هایی از ابروها که به دلایل مختلف خالی شده و فرم خود را از دست داده، پر کنید و ابروهایی زیبایی داشته باشید. در صورتی که شما نیز به داشتن ابروهایی پهن و خوش فرم دارید، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا انواع مزایا و معایب آن آشنا شوید.

میکروبلیدینگ ابرو چیست؟

زنان و مردان در سنین مختلف ممکن است به دلایل مختلف دچار ریزش ابرو شوند و فرم اولیه ابروهای آن ها از دست رود. به همین دلیل برای پر کردن قسمت های مختلفی از ابرو از روش های رایج مطمئنی برای این کار استفاده می کنند. یکی از بهترین روش های رایج که تقریبا کمی تهاجمی محسوب می شود، میکروبلیدینگ ابرو است.

بدین صورت که خراش های کوچکی با استفاده از سوزن های ریز روی ابروها ایجاد شده و سپس رنگدانه هایی هم رنگ با رنگ اصلی ابروها در آن تزریق می شود. پس از آن جاهای خالی ابروها به وسیله رنگدانه ها پر می شود.

با این روش ابروها خوش فرم و پهن می شود. همچنین می توانید فرم دلخواه خود را به آرایشگر بگویید تا فرم مورد نظرتان را طراحی کرده و سپس اقدام به میکروبلیدینگ ابرو نمایید.

مزایا و معایب میکروبلیدینگ ابرو چیست؟

میکروبلیدینگ ابرو چیست؟

با وجود این که روش های مختلفی برای پر کردن قسمت های خالی ابروها وجود دارد، اما برخی از این روش ها ممکن است به دلیل استفاده از مواد اولیه نا مرغوب و اجرای غیر صحیح باعث آسیب رسیدن به ابروها شود.

برای مثال روش های مختلفی مانند هاشور، تتو، سایه ابرو و … وجود دارد که مدت زمان ماندگاری آن ها کم تر است. به طور کلی می توان گفت مدت زمان ماندگاری میکروبلیدینگ در مقایسه با سایر روش ها بیشتر است.

یکی از مهم ترین اقداماتی که قبل از میکروبلدینگ باید مد نظر داشته باشید، مراجعه کردن به سالن زیبایی زنانه با کیفیت و معتبر مانند آرایشگاه قصر جم است.

میکروبلیدینگ ابرو چگونه انجام می شود؟

میکروبلیدینگ ابرو چگونه انجام می شود؟

با وجود  این که میکروبلیدینگ در مقایسه با کاشت ابرو پیچیدگی خاصی ندارد، اما مراحل خاص خود را دارد که باید طبق آن روال کار را طی کنید. به طور کلی روش و مراحل انجام میکروبلدینگ در سالن های زیبایی زنانه به صورت زیر است:

 • اولین مرحله این است که باید به سالن زیبایی زنانه نیاوران و فرد میکرو کار مراجعه کرده تا فرم ابروهای متناسب با فرم صورت را تعیین کند. در برخی شرایط نیز ممکن است این روش برای برخی افراد مناسب نباشد و لازم باشد روش های دیگری جایگزین شود.
 • با توجه به این که در میکروبلیدینگ از سوزن های ریزی استفاده می شود، قبل از شروع کار باید از بی حسی استفاده شود. با این کار در طول کار دردی احساس نمی شود.
 • فرم نهایی ابروها با استفاده از ابزار مناسب و متناسب با فرم صورت روی محل ابروها ترسیم می شود. این کار به منظور تایید کردن طرح و فرم نهایی ابروها توسط مشتری انجام می شود تا در صورت لزوم تغییرات لازم انجام شده و فرم ابروها عوض شود.
 • در این مرحله با استفاده از ۱۰ الی ۱۲ سوزن بسیار ریز سوراخ هایی در همان قسمت هایی که کم پشت تر از قسمت های دیگر است، ایجاد می شود. بدین صورت که پس از اتمام سوراخ کردن و ایجاد حفره، رنگدانه ها با میزان حجم لازم درون پوست تزریق شود.
 • پس از اتمام تزریق رنگدانه، رنگدانه های اضافه از روی پوست پاک می شود و کار میکروبلدینگ ابرو تمام می شود.

تفاوت میکروبلیدینگ با دیگر پر کننده های ابرو در چیست؟

همان طور که در پاراگراف های بالاتر اشاره شد، روش های مختلف دیگری برای پر کردن قسمت های خالی شده ابرو وجود دارد که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند.

برای مثال یکی از روش های رایج که سال هاست در ایران و در بهترین آرایشگاه زنانه نیاوران انجام می شود، تتو ابرو و فیبروز است. اما میکروبلیدینگ ابرو با این روش های پر کننده ابرو تفاوت دارد که در ادامه به طور مفصل تر به آن می پردازیم.

بنابراین قبل از انجام این روش، باید از میکروکار مشاوره گرفته و با او صحبت کنید. چرا که ممکن است انجام این روش برای پر کردن قسمت های خالی ابروها برای همه افراد مناسب نباشد.

در صورتی که قصد تغییر فرم ابروها یا پر کردن جاهای خالی آن را دارید، لازم است که با تفاوت های میکروبلیدینگ با سایر روش های دیگر آشنا شوید تا روش مناسب را انتخاب کنید.

تفاوت میکروبلیدینگ با دیگر پر کننده های ابرو در چیست؟

 • تفاوت میکروبلیدینگ با تتو

تاتو ابرو یکی از روش های پر کردن ابروهای پر پشت است که سال هاست در ایران انجام می شود. اما این روش با میکروبلیدینگ ابرو تفاوت هایی هم دارد.

در تاتو ابرو به جای استفاده کردن از رنگدانه های مناسب ابرو از جوهر استفاده می شود و ممکن است رنگ غیر طبیعی داشته باشد. علاوه بر این، زمان انجام تتو، سوزن آن تا عمق بیشتری در پوست ابرو فرو می رود و ممکن است درد زیادتری داشته باشد.

جوهر مورد استفاده در تتو پس از چندین سال تغییر رنگ می دهد و زیبایی اولیه را ندارد. اما به طور کلی مدت زمان ماندگاری تتو از میکروبلیدینگ ابرو بیشتر است. همچنین در صورت لزوم ممکن است قسمت هایی از ابروها تراشیده شده و پس از مدتی باعث بد فرم شدن ابروها شود.

 • تفاوت میکروبلیدینگ ابرو با هاشور

میکروبلیدینگ ابرو با هاشور ابرو نیز تفاوت هایی دارد. در صورتی که تفاوت اصلی این دو روش در ابزاری است که از آن استفاده می شود. در میکروبلیدینگ از تیغه‌ ای با ۱۰ یا ۱۲ سوزن ریز استفاده می‌ شود. در صورتی که برای انجام هاشور ابرو از یک تیغه تکی استفاده می شود که با استفاده از آن خراش هایی روی پوست ایجاد می شود.

پس از ایجاد خراش روی پوست، حجم مناسبی از رنگ دانه ها وارد پوست می شود. در واقع هاشور ابرو برای افرادی که ابروهای پر پشت دوست دارند، یک تغییرات جزئی ایجاد می کند. در صورتی که میکروبلدینگ فرم و حالت ابروها را می تواند به صورت کلی تغییر دهد.
تفاوت میکروبلیدینگ ابرو با هاشور

 • تفاوت میکروبلیدنیگ و سایه ابرو

یکی از روش های دیگر برای پر کردن ابروها، سایه ابرو یا میکروشیدینگ ابرو است. در این روش، از رنگدانه های سطحی برای پر و کامل کردن فرم ابروها استفاده می شود.

سوزنی که برای سایه ابرو استفاده می شود، دارای یک سر گرد و تیز است که نقطه هایی ریز روی ابروها ایجاد می کند. سپس این نقطه ها با استفاده از رنگدانه هایی مشابه با رنگ اصلی ابروها به داخل پوست وارد می شود.

در صورتی که در روش میکروبلیدینگ سوراخ هایی ریز و کنار یک دیگر در پوست ایجاد می شود که عمیق تر هستند. پس از آن نیز رنگدانه هایی مشابه با رنگ اصلی ابروها داخل قسمت هایی از ابرو تزریق می شود که میزان ماندگاری بیشتری دارد.

 • مقایسه کاشت ابرو و میکروبلیدینگ

یکی از بهترین روش های دیگر برای داشتن ابروهایی پر پشت و ضخیم، کاشت ابرو است. اما این روش به دلیل هزینه زیادی که دارد، معمولا توسط همه افراد انجام نمی شود.

موهای کاشت ابرو کاملا مانند موی طبیعی رشد می کند و میزان ماندگاری بیشتری در مقایسه با میکروبلیدینگ دارد. علاوه بر این، با توجه به این که میکروبلیدینگ ابرو یک روش نسبتا غیر تهاجمی است، عوارض کمی داشته و از طرفی قیمت مقرون به صرفه تری هم دارد.

انجام میکروبلیدینگ برای چه کسانی مناسب نیست؟

با وجود این که میکروبلیدینگ ابرو آسیب شدیدی به ابروها نمی رساند، اما انجام آن برای برخی افراد مناسب نیست. این افراد عبارتند از:

 • افرادی که به بیماری دیابت و خود ایمنی مبتلا هستند.
 • خانم های باردار
 • افرادی که دارای عفونت ‌های قارچی یا باکتریایی فعال یا زخم باز در اطراف ابروها هستند.
 • افرادی که سابقه مبتلا شدن به پسوریازیس و اسکلردرمی را دارند.
 • افرادی که دارای مشکلات انعقاد خون هستند.
 • افرادی که پوست لیکوئید ساز دارند. یعنی پس از زخم شدن پوست آن ها گوشت می آورد.

چه زمانی باید برای ترمیم میکروبلیدینگ باید به سالن زیبایی مراجعه کنیم؟

چه زمانی برای ترمیم میکروبلیدینگ باید مراجعه کنیم؟

میکروبلدینگ ابرو یک روش نسبتا تهاجمی محسوب می شود که عوارض کمی دارد. همچنین به دلیل هزینه کمی که دارد، در طی سال های اخیر مورد استقبال قرار گرفته است. اما به طور کلی برای افزایش مدت زمان ماندگاری آن و پشت سر گذاشتن دوران ترمیم و نگه داری باید مراقبت هایی را پس از آن انجام دهید.

پس از اولین مرحله میکروبلیدینگ ممکن است که مقدار کمی از رنگدانه ها ریزش داشته باشد. بنابراین باید برای افزایش مدت زمان ماندگاری ۳ الی ۴ جلسه و دست کم ۱ ماه بعد از میکروبلیدینگ برای ترمیم آن به سالن زیبایی قصر جم، بهترین آرایشگاه زنانه در شمال تهران، مراجعه نمایید.

مراقبت و نگهداری بعد از میکروبلیدینگ 

پس از انجام این کار و حتی بعد از اتمام دوران ترمیم نیز باید مراقبت هایی را انجام دهید که به شرح زیر است:

 • پس از جندین روز ممکن است پوست ملتهب و قرمز باشد که پس از چندین روز برطرف می شود. در این مدت از کرم و روغن هایی غیر مرغوب استفاده نکنید. همچنین محل آن را دست کاری نکنید.
 • برای جلوگیری از عفونت کردن، به هیچ وجه محل زخم و خراش ها را دست کاری نکنید و اجازه دهید که پس از چندین روز ترمیم شود.
 • پس از اولین جلسه باید مجددا برای ترمیم به سالن زیبایی مراجعه کنید.
 • پس از میکروبلیدینیگ بوخور ندهید و به محیط هایی که دارای رطوبت زیاد است، نروید.
 • هفته اول بهتر است که به صورت مستقیم صورت خود و به ویژه محل ابروها را با آب زیاد نشویید.
 • تا یک هفته بعد از میکروبلیدنیگ از انجام ورزش های سخت که باعث تعریق می شود، خودداری کنید.
 • برای تمیز کردن محل زخم ابروها از آب استریل استفاده کنید.
 • حتی الامکان در مقابل نور مستقیم خورشید نروید.
 • ۱۰ روز اول به هیچ وجه برای لیزر یا سایر روش های لایه برداری اقدام نکنید.
 • تا ۱۰ روز ابروها و اطراف آن که دارای زخم است، آرایش نکنید.

سوالات متداول میکروبلیدینگ ابرو

در ادامه به برخی از سئوالات پرتکرار در زمینه میکروبلیدینگ ابرو پاسخ خواهیم داد:

هزینه میکروبلیدینگ ابرو چقدر است؟

با توجه به این که ممکن است حجم ابروهای خالی شده در هر فرد متفاوت باشد، هزینه میکروبلیدینگ برای هر مشتری متفاوت خواهد بود. همچنین نوع و کیفیت رنگدانه ها، سابقه و مهارت آرایشگر نیز در تعیین قیمت موثر خواهد بود. کیفیت خدمات در سالن آرایشی زنانه معتبر، مسلما بالاتر است.

میکروبلیدینگ ابرو چه مدت ماندگاری دارد؟

این روش بین ۸ تا ۱۴ ماه ماندگاری دارد. پس از این مدت اگر فرم ابروها را دوست نداشتید، می توانید تغییر دهید.