یکی از بهترین خدماتی که در سالن های زیبایی زنانه انجام می شود، کاشت ناخن برای دست و پا است. دست ها به عنوان یکی از مهم ترین عضوهای بدن محسوب می شود که باید به زیبایی آن اهمیت داد. به همین منظور کاشت ناخن در طی دهه اخیر بین خانم ها محبوبیت زیادی پیدا کرده است.

پس از کاشت ناخن، نیاز است که با توجه به مقدار رشد ناخن ها، اقدام به ترمیم ناخن کرد. این مرحله یکی از مهم ترین نکات و مراحل در کاشت ناخن محسوب می شود. بدین صورت که کمی پس از این که ناخن ها رشد کردند، باید برای ترمیم ناخن کاشت به سالن زیبایی مجددا مراجعه کنید.

به طور کلی منظور از ترمیم ناخن این است که ناخن های کاشته شده را بتوان مجددا به حالت اولیه برگرداند تا زیبایی و تمیزی اولیه را داشته باشد. در صورتی که به زیبایی دست و ناخن های خود اهمیت می دهید، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا با روش ها و مراحل ترمیم ناخن ها آشنا شوید.

ترمیم کاشت ناخن چیست؟

هر مشتری پس از این که اقدام به کاشت ناخن می کند، بدیهی است که پس از چندین روز ناخن های او به صورت طبیعی رشد می کند. همزمان با بلند شدن ناخن های طبیعی مشتری، مواد کاشت به سمت وسط ناخن حرکت کرده و ناخن ها دیگر زیبایی اولیه را ندارند.

به همین دلیل مشتری پس از چندین هفته کاشت ناخن، و با توجه به میزان رشد ناخن ها، برای ترمیم کاشت ناخن به آرایشگاه زنانه مراجعه کند. در غیر این صورت نه تنها ناخن زیبایی ندارد، بلکه باعث آسیب رسیدن به ناخن اصلی، و شکستن ناخن مصنوعی می شود.

مراحل ترمیم ناخن کاشت شده

مراحل ترمیم ناخن کاشت

ترمیم کاشت ناخن با نحوه کاشت اولیه آن کمی فرق دارد. به همین دلیل ممکن است ناخن کار برای ترمیم آن نیاز باشد که از تجهیزات و وسایل دیگری برای ترمیم استفاده کند. به طور کلی مراحل ترمیم ناخن کاشت به شرح زیر است:

 1. ابتدا قد ناخن را مطابق با نظر مشتری و تشخیص خودتان به مقدار کافی کوتاه کنید. این کار باید با استفاده از سوهان الماسه استوانه یا سوهان سر گرد انجام شود. در این مرحله توجه داشته باشید که ناخن ها را تا حد زیادی کوتاه نکنید. چون در مرحله آخر ممکن است که مجددا سطح و فرم ناخن ها نیاز به سوهان کشی کردن داشته باشد. بنابراین اگر ناخن ها را خیلی کوتاه کرده باشید ممکن است نتوانید فرم مورد نظر مشتری را طراحی کنید.
 2. لایه مواد کاشت ناخن که روی ناخن ها باقی مانده است را از سطح ناخن کمی نازک کنید. بدین صورت که با استفاده از سر سوهان الماسه مخروطی ژلیش روی ناخن را بخراشید. در این مرحله نیز توجه داشته باشید که در سوهان کشی و پاک کردن مواد کاشت زیاده روی نکنید تا به سطح ناخن ها آسیبی وارد نشود.
 3. در صورتی که کاشت ناخن به صورت اصولی و صحیح انجام شده باشد، و مشتری نیز به درستی از آن مراقبت کرده باشد؛ نیازی به هواگیری کردن نیست. اما در صورتی که ناخن ها هوا گرفته باشد باید با استفاده از سر سوهان الماسی مخروطی هواگیری انجام داده و سپس مواد کاشت را برای ترمیم روی ناخن قرار دهید.
 4. پوست های اطراف ناخن را که در این مدت رشد کرده و روی ناخن را گرفته، کنار بزنید. سپس با استفاده از سر سوهان مانیکور کاجی شکل یا اشکی، کوتیکول ها را از روی ناخن جدا نمایید. با استفاده از نیپر پوست های اضافه اطراف ناخن را جدا نمایید. در مرحله بعدی نیز با استفاده از مانیکور خشک از سر سوهان کاغذی نرم سر ناخن ها خراش دهید.
 5. در این مرحله از ترمیم ناخن کاشت، روی سطح ناخن ها، ضد قارچ بزنید. پس از آن قبل از مواد گذاری روی سطح ناخن ها پرایمر بزنید. این کار باعث افزایش مدت زمان ماندگاری ناخن های جدید می شود. سپس مواد گذاری را از خط ترمیم شروع کنید. خط ترمیم به قسمتی از ناخن می گویند که ناخن از آن جا رشد کرده است.
 6. در مرحله آخر نیز مانند زمان کاشت ناخن، سوهان کشی کرده و مواد اضافه را از روی ناخن ها پاک کنید.

مدت زمان ترمیم کاشت ناخن

به طور کلی ممکن است میزان رشد ناخن ها برای هر فرد با توجه به نوع تغذیه و نوع مراقبت متفاوت باشد. اما به طور کلی مدت زمان تقریبی که هر فرد برای ترمیم کاشت ناخن به سالن آرایشی زنانه مراجعه کند برای هر فرد ۲۱ روز است. اما ممکن است فرد دیگری در زمان کم تر و معمولا پس از ۲ هفته بعد از کاشت برای ترمیم مراجعه کند. مدت زمان ترمیم هم معمولا ۱ ساعت برای هر مشتری زمان می برد.

انواع روش های ترمیم ناخن 

انواع روش های ترمیم ناخن به چه صورت است؟

مشتری ها زمان مراجعه کردن به سالن های زیبایی از جمله سالن زیبایی قصر جم، بهترین آرایشگاه زنانه در شمال تهران، با روش های مختلفی اقدام به کاشت ناخن با طرح های مختلف می کنند. به همین دلیل ممکن است روش ترمیم ناخن برای هر مشتری متفاوت باشد. به طور کلی انواع روش های ترمیم ناخن کاشت به صورت زیر است. در ادامه نیز به معرفی هر کدام از یک روش ها می پردازیم.

 • روش ترمیم ناخن کیفیت
 • ترمیم ناخن با قالب بالا
 • ترمیم ناخن با پلی ژل متوسط به بالا
 • ترمیم ناخن با پودر بسیار بالا
 • ترمیم ناخن با بیلدر ژل بسیار بالا

۱- ترمیم ناخن با قالب:

یکی از بهترین روش های ترمیم ناخن کاشت، ترمیم با قالب است. این روش طرفداران زیادی بین مشتری ها و ناخن کارها دارد. برای اجرای این روش کافی است که با استفاده از قالب مواد کاشت را روی سطح ناخن پخش نمایید. سپس مراحل ترمیم را مانند پاراگراف های بالا انجام دهید.

۲- ترمیم ناخن با پلی ژل:

مراحل انجام ترمیم ناخن کاشت، شامل کوتاه کردن قد ناخن، هواگیری، مانیکور خشک و موادگذاری و سوهان کشی کردن است. برای انجام این روش باید سطح مواد کاشت که روی ناخن قبلی وجود دارد، نازک شود.

پس از آن مجددا اقدام به مواد گذاری جدید کنید. در این روش ترمیم نیازی نیست که کل مواد را از روی ناخن پاک کنید. چون ممکن است در برخی موارد باعث آسیب رسیدن به سطح ناخن شود.

۳- ترمیم ناخن با پودر:

ترمیم ناخن کاشت شده با استفاده از پودرهای مخصوص به عنوان یکی از بهترین روش های ترمیم محسوب می شود که طرفداران زیادی دارد. در این روش، از پودر آکریلیک استفاده می شود. از این نوع پودر برای مانیکور کردن به صورت شیب دار استفاده می شود. مراحل انجام این روش ترمیم بسیار ساده و آسان است.

در واقع این مراحل مانند سایر روش های ترمیم ناخن به صورت معمول است که پیچیده نیست. بدین صورت که همه مراحل با مراحل ترمیم اصلی یکسان است. پس از آن برای مواد گذاری از پودر مخصوص استفاده می شود.

یکی از بهترین مزایای این روش ترمیم این است که برای ترمیم ناخن های شکسته کاربرد دارد. بدین صورت که باید با استفاده از چسب ترمیم ناخن و پودر ناخن می توان ناخن شکسته را به بهترین نحو ترمیم کرد.

۴- ترمیم ناخن با بیلدر ژل:

یکی از انواع ژل های کاربردی برای کاشت ناخن یا ترمیم کردن آن، بیلدر ژل است. این ژل به صورت کاسه ای در بازار موجود است. از این ژل می توان برای ترمیم کاشت ناخن، برای صدف سازی کردن و طراحی ناخن و شبنم سازی استفاده نمود.

مراحل کاشت با بیلدر ژل مانند مراحل ترمیم ناخن با ژل است. با این تفاوت که به جای استفاده کردن از لاک ژل، می توانید از ب یلدر ژل برای ترمیم کردن و مواد گذاری مجدد استفاده نمایید.

علاوه بر این، روش های دیگری هم برای ترمیم کاشت ناخن دست ها وجود دارد که توسط برخی افراد استفاده و اجرا می شود. اما به طور کلی توصیه می شود که برای ترمیم ناخن های دست یا پا صرفا به آرایشگاه های زیبایی زنانه مراجعه کنید تا با کیفیت بالا این کار انجام شود. چون روش هایی که در پایین معرفی می کنیم به صورت موقت برای ترمیم پیشنهاد می شود و استحکام آن دائمی نیست .

از جمله روش های آسان برای ترمیم ناخن ها به صورت زیر است:

 1. ترمیم با دستمال کاغذی
 2. ترمیم با چسب شیشه ای
 3. ترمیم با چای کیسه ای

ابزارهای مورد نیاز ترمیم ناخن

ابزارهای مورد نیاز ترمیم ناخن

برای شروع ترمیم ناخن کاشت لازم است که ناخن کار تجهیزات و وسایل و ابزارهای کاربردی را تهیه و استفاده نمایید. تهیه کردن ابزارهای مورد نیاز کمک می کند که ناخن کار بتواند در سریع ترین زمان به هر ابزاری که نیاز دارد، دسترسی داشته باشد.

همچنین بتواند متناسب با نیاز مشتری هر فرم ناخنی را ترمیم کند. مهم ترین ابزارهای مورد نیاز ترمیم ناخن می توان موارد زیر را نام برد:

 1. پرایمر
 2. ضد قارچ
 3. قلم کاشت با پودر
 4. پودر کاشت (متناسب با رنگ مورد نظر مشتری)
 5. سوهان برقی
 6. سر سوهان مانیکور اشکی یا کاجی
 7. سر سوهان الماسه مخروطی یا استوانه سرگرد
 8. سرسوهان الماسه استوانه
 9. سر سوهان مانیکور استوانه دورگیر
 10. سر سوهان کاغذی نرم
 11. لیکوئید نیم چرب
 12. سوهان دستی

هزینه ترمیم ناخن چقدر است؟

هر مشتری ممکن است متناسب با سلیقه و نیاز خود و برای حضور پیدا کردن در جوامع مختلف یک نوع کاشت ناخن را انتخاب کند. بنابراین به طور کلی می توان گفت هزینه ترمیم ناخن بر اساس نوع ترمیم (کلیر، هلویی، بیبی بومر و…) متفاوت و متغیر خواهد بود. علاوه بر این، عوامل دیگری هم بر هزینه ترمیم ناخن تاثیر گذار است که عبارتند از:

 • کیفیت سالن زیبایی
 • سابقه و کیفیت کار ناخن کار
 • وجود ناخن شکسته
 • نیاز یا عدم نیاز به تغییر فرم

ترمیم کاشت ناخن پا

ترمیم کاشت ناخن پا

یکی از بهترین خدماتی که در سالن زیبایی قصر جم، بهترین آرایشگاه زنانه در نیاوران، با کیفیت بسیار بالا انجام می شود، کاشت ناخن پا است. همان طور که می دانید زیبا بودن پاها و دست ها تاثیر زیادی در افزایش اعتماد به نفس فرد دارد.

همچنین برخی افراد برای حضور پیدا کردن در مهمانی و مجالس مختلف و … دوست دارند که پاها و ناخن هایی زیبا داشته باشند. بنابراین در سالن های زیبایی ناخن کاران خدمات کاشت ناخن پا را با طرح های مختلف انجام می دهند. اما میزان رشد ناخن های پا در مقایسه با ناخن های دست ممکن است کم تر و کندتر باشد.

اما با این وجود ناخن های پا هم نیاز به ترمیم کردن دارند. علاوه بر این، ناخن های پا در صورتی که به درستی و در زمان مقرر ترمیم نشوند، ممکن است باعث قارچ گرفتن و ایجاد آلودگی در ناخن پاها باشد.

همچنین در صورتی که در زمان مقرر ناخن های کاشت شده پا را ترمیم نکنید، ممکن است بشکند و شکل اولیه خود را از دست دهد. بنابراین زمان ترمیم کردن ممکن است علاوه بر صرف زمان زیاد، باید هزینه بیشتری هم پرداخت نمایید.

مراحل ترمیم کاشت ناخن پا نیز مشابه با کاشت و ترمیم ناخن های دست است. بنابراین می توان به طور کلی گفت که مراحل ترمیم کاشت ناخن هم به شرح زیر است:

 1. زیر سازی کردن
 2. تیپ گذاری
 3. مواد گذاری
 4. سوهان کشی کردن
 5. از بین بردن و ترمیم ناهمواری های قبلی

یکی از مهم ترین نکاتی که زمان ترمیم کاشت ناخن پا باید مد نظر داشته باشید این است که باید با دقت بیشتری اقدام به سوهان کشی و ناخن کردن لایه مواد کنید. چون در غیر این صورت ممکن است باعث آسیب رسیدن به سطح صدفی ناخن پا و همچنین رشد و عفونت ناخن ها شود.

هزینه ترمیم کاشت ناخن پا چقدر است؟

برای کاشت و ترمیم کاشت ناخن پا نیز لازم است که مشتری مجددا هزینه پرداخت کند. مقدار هزینه ترمیم کاشت نیز با توجه به میزان رشد ناخن پا برای هر مشتری، شکستن یا سالم بودن ناخن ها، مهارت ناخن کار، سابقه کار و کیفیت سالن زیبایی و … نیز متفاوت خواهد بود. در واقع هر کدام از فاکتورهای تعیین شده در تعیین هزینه ترمیم کاشت ناخن پا موثر خواهد بود.


سوالات متداول ترمیم کاشت ناخن

در ادامه به برخی از سئوالات متداول در زمینه ترمیم ناخن کاشت دست و پا، می پردازیم:

۱- مشتری چه زمانی باید برای ترمیم به سالن زیبایی مراجعه کند؟

مشتری باید حداقل ۳ هفته و حداقل ۱ ماه پس از کاشت ناخن دست یا پا باید برای ترمیم به سالن زیبایی زنانه مراجعه کند.

۲- ترمیم ناخن معمولا چقدر زمان می برد؟

ترمیم ناخن کاشت اگر به صورت اصولی انجام شده باشد، حدود ۳۰ تا ۴۵ دقیقه زمان می برد.