یکی از مهم ترین فاکتورهایی که تاثیر زیادی در زیبایی چهره و به ویژه زیبایی چشم ها دارد، داشتن مژه های بلند و پر پشت است. با این وجود ممکن است برخی افراد به دلایل مختلف مانند دلایل ارثی و ژنتیکی، مبتلا شدن به بیماری، افزایش سن، استفاده از برخی داروها، استفاده از داروهای شیمی درمانی و … مژه هایی کم پشت و کوتاه داشته باشند.

در گذشته روش استفاده از مژه مصنوعی بین افراد مختلف رواج داشت. به صورتی که برای حضور در مراسم مهمانی و عقد و عروسی و … از مژه مصنوعی استفاده می کردند. این روش نه تنها باعث غیر طبیعی به نظر رسیدن چشم ها و چهره می شد؛ بلکه مضراتی برای چشم ها هم دارد.

کاشت مژه

اما خوشبختانه در طی دهه اخیر یک روش بسیار مطلوب به عنوان جایگزین کردن استفاده از مژه مصنوعی به نام کاشت مژه وجود دارد که در بهترین آرایشگاه زنانه انجام می شود.

این روش در طی سال های اخیر بین خانم ها مورد استقبال قرار گرفته و یک روش بسیار مطلوب برای داشتن یک چهره و چشمان زیبا محسوب می شود. در صورتی شما نیز به زیبایی چهره خود اهمیت می دهید و قصد کاشت مژه دارید، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا با انواع کاشت مژه و مدل های مختلف آن آشنا شوید.

کاشت مژه چگونه انجام می شود؟

ساده ترین تعریفی که می توان در مورد کاشت مژه یا اکستنشن مژه می توان گفت این است که کاشت مژه به فرایند چسباندن مژه های مصنوعی با روش های مستقیم روی مژه های طبیعی فرد، می گویند.

با این وجود برخی افراد تصور کنند بر اساس این تعریف کاشت مژه، مژه ها ممکن است ظاهر غیر طبیعی داشته باشند. در صورتی که این گونه نیست. بلکه در سالن زیبایی قصر جم فرایند کاشت مژه با توجه به نظر و سلیقه مشتری به بهترین نحو و کاملا طبیعی انجام می شود.

انواع کاشت مژه

انواع کاشت مژه

همان طور که می دانید کاشت مژه با نام دیگر اکستنشن مژه نیز شناخته می شود. کاشت مژه در سالن زیبایی قصر جم، بهترین آرایشگاه زنانه در نیاوران، انواع مختلف دارد که هر کدام با روش های مختلفی کاشته می شوند و دارای مزایا و معایب خاص خود هستند. به طور کلی انواع کاشت مژه به شرح زیر است:

۱- کلاسیک:

این نوع روش کاشت مژه توسط خانم هایی که علاقه دارند، مژه های پر پشت و ضخیم داشته باشند، مورد استقبال قرار گرفته است. روش کاشت مژه کلاسیک بدین صورت است که آرایشگر تارهای مژه مصنوعی را بین مژه های طبیعی قرار می دهد تا پر پشت تر به نظر برسد.

یکی از بهترین مزایای کاشت مژه کلاسیک این است که زیبایی چشم و چهره را دو چندان می کند. اما ممکن است ظاهر طبیعی نداشته باشد. علاوه بر این، یکی از معایب آن این است که برخی از مشتریان پس از مدتی احساس می کنند که مژه ها و چشمان آن ها سنگین شده است.

۲- والیوم:

در روش کاشت مژه والیوم به جای این که یکی در میان مژه مصنوعی بین مژه های طبیعی کاشته شود؛ آرایشگر بین ۵ الی ۶ مژه یک بار یک مژه مصنوعی قرار می دهد. با این روش نیز مژه های پر پشت و زیبا خواهید داشت که تاثیر زیادی در زیبایی دو چندان چهره دارد.

یکی از مزایای کاشت مژه با روش والیوم این است که ظاهر چشم و مژه ها طبیعی است و کسی متوجه اکستنشن بودن آن نمی شود. اما عیب مهمی هم دارد که اگر توسط آرایشگر ماهری انجام نشود، ممکن است با فواصل کم و زیادی کاشت را انجام داده و ترتیب آن ها به هم بخورد و غیر طبیعی به نظر برسد. سالن زیبایی زنانه اگر که دارای نیرو مجرب باشند، شما می توانید بهترین نتیجه را داشته باشید.

کاشت مژه والیوم

۳- ابریشمی:

در روش کاشت مژه ابریشمی از تارهای ابریشم و سمور مو برداشته می شود. به همین دلیل ظاهر بسیار طبیعی و جذابی در مقایسه با دو روش بالا دارد. این روش کاشت برای افرادی پیشنهاد می شود که مژه های کم پشت و کوتاهی دارند.

یکی از بهترین مزایای کاشت مژه ابریشمی این است که هر فرد متناسب با حالت چشم و چهره خود می تواند تعداد تارهای مختلف و حتی زیادی را بین تارهای مژه قرار دهد. علاوه بر این، مزیت دیگر آن ماندگاری بسیار بیشتر در مقایسه با دو روش قبلی است. اما توجه داشته باشید که هزینه اکستنشن ابریشمی بیشتر از مژه کلاسیک و والیوم است.

۴- کاشت مژه مگا والیوم:

یکی از روش های دیگر کاشت مژه، کاشت مگا والیوم است. در این روش کاشت، از ۵ تا ۱۵ تار روی یک تار مژه طبیعی مشتری قرار می گیرد. یکی از بهترین مزایای این روش کاشت این است که مژه ها بسیار پر پشت و زیبا به نظر می رسد.

اما زمان کاشت باید آرایشگر مهارت و تجربه زیادی در این زمینه داشته باشد که با فاصله های دقیق و یکسان اقدام به کاشت می کند. بنابراین در غیر این صورت ممکن است که ظاهر مژه ها غیر طبیعی و به هم ریخته به نظر برسد.

۵- کاشت مژه چشم گربه‌ ای:

تفاوت این نوع کاشت با کاشت عروسکی این است که مژه های بلند در قسمت انتهایی و بیرونی چشم ها قرار داده می شود. این نوع کاشت مژه برای افرادی پیشنهاد می شود که چشم های آن ها به هم نزدیک شده است.

۶- کاشت مژه عروسکی:

یکی از انواع روش های کاشت مژه، مدل عروسکی است. در این روش از مژه های والیوم و هیبریدی استفاده می شود. بدین صورت که مژه های بلند در وسط پلک قرار می گیرد. این روش کاشت برای افرادی که پلک آن ها افتاده است، پیشنهاد می شود. چون تاثیر زیادی در بلندتر به نظر رسیدن مژه ها دارد.

مدل های مختلف کاشت مژه

مدل های مختلف کاشت مژه

با توجه به این که روش های مختلفی برای کاشت مژه وجود دارد، آرایشگران نیز با توجه به نوع کاشت می توانند مدل های مختلفی را برای مشتریان انجام دهند. بنابراین مشتری می تواند با توجه حالت چشمان خود، یا سلیقه آرایشگر یکی از روش های کاشت مژه را انتخاب کند. از جمله انواع مدل های مختلف کاشت مژه می توان موارد زیر را نام برد:

مدل های متداول کاشت مژه کاشت مژه تار به تار، کاشت مژه نچرال، کاشت مژه ابریشمی، کاشت مژه هیدن (مژه مخفی یا نامرئی)، کاشت مژه هیبرید (ترکیبی یا میکس)
مدل های قدیمی و زیبا کاشت مژه کلاسیک، کاشت مژه عروسکی، کاشت مژه سه بعدی (۳D)،
مدل های فانتزی کاشت مژه گلامور و اسپایکی، کاشت مژه چند بعدی (والیوم و مگا والیوم)

مراحل کاشت مژه

مراحل انجام کاشت مژه در سالن زیبایی زنانه تهران بدین صورت است که ابتدا با استفاده از محلول ضد عفونی کننده و تمیز کننده مژه ها را تمیز کنید. سپس مژه ها را به آرامی مژه ها را شانه کنید.

پس از آن با استفاده از پرایمر مدل و حالت مژه ها را مرتب کنید. مژه ها را با استفاده از سشوار مژه  و با فاصله خشک کنید. مجددا مژه ها را با براش شانه کنید. در مرحله بعدی مژه های پلک پایین را با استفاده از چسب تری ام یا پد کاور کنید. در مرحله آخر نیز با توجه به نوع و مدل کاشت مژه اقدام به کاشت کنید.

نکات مهم برای نگهداری از کاشت مژه

نکات مهم برای نگهداری از مژه

با وجود این که در سالن قصر جم، بهترین سالن زیبایی زنانه در نیاوران، انواع روش های کاشت مژه با بالاترین کیفیت و با توجه به فرم صورت هر فرد کاشته می شود، اما باید نکات مهمی را برای نگه داری از آن ها انجام دهید. مراقبت و نگهداری پس از کاشت مژه باعث می شود که مدت زمان ماندگاری مژه های کاشته شده، افزایش یابد. از جمله مهم ترین نکات برای نگهداری مژه های کاشته شده می توان موارد زیر را نام برد:

  1. یکی از مهم ترین نکاتی که پس از کاشت مژه های تار به تار، مژه ابریشمی و مژه کلاسیک باید انجام دهید، این است که حداقل تا ۲۴ ساعت بعد از کاشت مژه، به هیچ وجه به صورت مستقیم آب به مژه های خود نزنید. چون در این روش کاشت، چسب مژه ها هنوز خشک نشده است. اما در صورتی که به آن ها آب بزنید، باعث می شود که چسب مژه شل شده و از بین برود. این موضوع شامل شنا کردن و دوش گرفتن نیز هست.
  2. نکته دومی که برای کاشت مژه حتی مژه های والیوم و مگا والیوم و نچرال باید انجام دهید، این است که تا ۴۸ ساعت به محیط های مرطوب مانند سونا، جکوزی، اتاق بخار و … نروید. این کار نیز باعث دیرتر خشک شدن چسب مژه ها و آسیب رسیدن به مژه ها می شود.
  3. سومین نکته مهم برای نگهداری هر چه بهتر از کاشت مژه این است که به صورت روزانه مژه های خود را با برس متناسب با نوع کاشت مژه شانه کنید. چرا که برخی از مژه ها با نوع و مدل های مختلف ممکن است پس از به پهلو یا شکم خوابیدن مژه ها به یک دیگر گره خورده و نظم آن ها به هم بریزد. به همین دلیل توصیه می شود هر صبح پس از بیدار شدن، مژه های خود را شانه کنید تا از گره خوردن آن ها جلوگیری کنید. برای این کار می توانید یکی از ریمل های خود را که خالی شده، به طور کامل بشویید. سپس برای شانه زدن از آن استفاده نمایید.
  4. نکته چهارم و مهم این است که برای افزایش مدت زمان ماندگاری کاشت مژه نباید چشم های خود را مالش دهید. این موضوع تا یک هفته اول پس از کاشت اهمیت زیادی دارد. اما پس از آن نیز توصیه می شود که به هیچ وجه چشم ها و مژه ها را مالش ندهید. علاوه بر این، پس از گذشت یک هفته نیز زمان شستن چشم ها مراقب باشید که به شدت و فشار زیاد چشم ها را مالش ندهید.
  5. نکته مهم دیگر این است که از مواد آرایشی حاوی روغن حداقل تا یک روز پس از کاشت مژه استفاده نکنید. روغن موجود در برخی از لوازم آرایشی باعث آسیب رسیدن به مژه ها و افزایش روند ریزش آن می شود. بنابراین پس از آن نیز توصیه می شود که از مواد آرایشی بدون روغن برای دور و خود چشم ها استفاده کنید.
  6. پس از این که چسب مژه ها به طور کامل خشک شد، استحمام کنید. پس از آن نیز به صورت آرام و بدون فشار وارد کردن صورتتان را بشویید. همچنین آب داغ را به صورت مستقیم به صورت و چشم ها نزنید.

کاشت مژه برای چه کسانی مناسب نیست؟

کاشت مژه یکی از بهترین روش ها برای داشتن چشمان و چهره ای زیبا است. به صورتی که سال هاست بین خانم ها به ویژه خانم های جوان رایج شده است. با توجه به این که روش های مختلفی برای کاشت مژه وجود دارد، ابتدا آرایشگر با توجه به فرم چهره و چشمان فرد بهترین نوع کاشت مژه را پیشنهاد می کند.

علاوه بر این، آرایشگر قبل از کاشت سوالاتی در مورد مشکلات چشم افراد می پرسد. به طور کلی کاشت مژه به صورت طبیعی و با رعایت اصول و مراقبت ها و نکات بهداشتی انجام شود، هیچ گونه ضرر و زیانی ندارد. همچنین آسیبی به چشم ها نمی رساند.

علاوه بر این، همان طور که در پاراگراف بالا اشاره شد، باید مراقبت هایی پس از کاشت مژه انجام دهند تا به مژه ها و چشم ها آسیبی نرسد. به طور کلی کاشت مژه برای افرادی که مژه های پر پشت و بلندی دارند، پیشنهاد نمی شود. چون این افراد کافی است که کمی از ریمل های مناسب و استاندارد برای لیفت مژه استفاده کنند. در واقع در صورتی که افرادی که مژه های بلند دارند، اقدام به کاشت مژه کنند، ممکن است باعث آسیب رسیدن به مژه های طبیعی و ریزش آن ها شود.

تفاوت کاشت و اکستنشن مژه

تفاوت کاشت و اکستنشن مژه

یکی از تفاوت های اصلی که در کاشت مژه و اکستنشن مژه وجود دارد، تفاوت در هزینه آن ها است. در واقع در روش اکستنشن مژه بدین صورت است که  تک تک به مژه‌ های طبیعی چسبانده می ‌شود تا ضخامت، طول و رنگ مژه‌ ها افزایش یابد و زیباتر شود.

در واقع این روش کاملا طبیعی و زیبا است و کسی نمی تواند آن را تشخیص دهد. اکستنشن معمولا از جنس موی انسان، سمور و ابریشم است. اما در روش کاشت مژه از مژه های مصنوعی استفاده می شود و ممکن است برخی افراد بتوانند غیر طبیعی بودن آن تشخیص داده شود.

هزینه کاشت مژه چقدر است؟

به طور کلی می توان گفت هزینه کاشت مژه در مقایسه با اکستنشن مژه کم تر است. هزینه نهایی نیز با توجه به مهارت و تجربه آرایشگر و نوع کاشت متفاوت و متغیر خواهد بود.

همچنین نمی توان هزینه ای قاطع برای هر کدام از آن ها اعلام کرد، زیرا که برآورد هزینه به عوامل متعددی از جمله: سالن زیبایی، پرسنل انجام دهنده، موادی که به کار گرفته می شود، موقعیت مکانی سالن زیبایی و … بستگی دارد.


سوالات متداول کاشت مژه

به برخی از پرسش های پرتکرار در زمینه کاشت مژه توجه فرمایید:

سبک متداول کاشت مژه چیست؟

به طور کلی دو سبک متداول موقت و دائم وجود دارد. در حالت موقت از چسب مژه و در حالت دائم از مژه ها معمولا تک تک به صورت تار تار چسبانده می شود و بین ۴ تا ۶ هفته ماندگاری دارد.

تفاوت کاشت مژه و اکستنشن مژه در چیست؟

هزینه کاشت مژه از اکستنشن بیشتر است. همچنین کاشت مژه روشی طبیعی و نچرال برای پرپشت کردن مژه ها می باشد زیرا که مژه ها به صورت تک تک و دانه ای چسبانده و سپس کوتاهی و بلندی آنها تنظیم می شود.