یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار در افزایش زیبایی چهره و به ویژه زیبایی چشم ها، مژه ها هستند. داشتن مژه های پر پشت و زیبا یکی از مهم ترین موارد تاثیر گذار در زیبایی چهره هستند. به همین دلیل افرادی که به هر دلیل مژه های کم پشتی دارند، روش های مختلفی را در سالن زیبایی زنانه در نیاوران انجام می دهند.

یکی از روش های رایج که خانم ها به صورت روزانه انجام می دهند، استفاده از ریمل است. ریمل نقش زیادی در بلند و پر پشت کردن مژه ها دارند. اما همان طور که می دانید استفاده زیاد و روزانه از ریمل و به ویژه ریمل های نا مرغوب باعث آسیب رسیدن به مژه ها و ریزش آن ها می شود.

لیفت مژه

اما روش بهتر و مطمئن تری هم برای زیباتر شدن مژه ها و چشم ها به نام لیفت مژه وجود دارد. این روش نیز در سال های اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده و خانم ها برای انجام آن اقدام می کنند.

در صورتی که قصد انجام لیفت مژه را دارید و درباره لیفت مژه سوالاتی دارید، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید، تا با نکاتی درباره لیفت مژه و انواع مدل های آن آشنا شوید.

لیفت مژه چیست؟

لیفت مژه یکی از تکنیک های جدید برای بلندتر و پر پشت تر به نظر رسیدن مژه ها است که به صورت طبیعی باعث می شود مژه ها به صورت طبیعی شکل بگیرند و زیباتر شوند. در این روش، آرایشگر که یک متخصص زیبایی است، از یک لایه سیلیکونی استفاده می کند. این لایه محافظ باعث می شود که مواد لیفت کننده مژه ها با سطح پوست تماسی نداشته باشد.

این مواد سیلیکونی به همراه چسب مخصوص کمک می کند که مژه ها با استحکام بیشتری شکل گرفته و پر پشت و بلندتر دیده شود. با لیفت مژه ها دیگر نیازی به استفاده مداوم از ریمل به صورت روزانه، یا اکستنشن و کاشت مژه هم نیست.

مراحل لیفت مژه

مراحل لیفت مژه

همان طور که در پاراگراف های بالاتر اشاره شد، لیفت مژه ها صرفا باید توسط فردی ماهر و با تجربه در این زمینه انجام شود. در غیر این صورت ممکن است انجام این روش نه تنها موثر نباشد، بلکه باعث آسیب رسیدن به مژه ها می شود. به طور کلی می توان گفت مراحل لیفت مژه به شرح زیر است:

 1. ابتدا باید صورت و چشم های خود را به طور کامل با استفاده از شوینده مناسب بشویید.
 2. در مرحله بعدی پشت پلک ها و مژه ها به خوبی پاک می شود تا هر گونه آلودگی از آن ها پاک شود.
 3. یک پوشش سیلیکونی که به شکل استوانه است پشت پلک ها قرار می گیرد تا مژه ها به بهترین شکل حالت بگیرد.
 4. با استفاده از یک براش مخصوص مژه ها از یک دیگر باز می شود. سپس لوسیون لیفتینگ روی آن ها زده می شود. این لوسیون باعث حالت پذیری بهتر مژه ها می شود.
 5. این لوسیون به مدت ۶ لی ۱۲ دقیقه روی مژها قرار می گیرد.
 6. در مرحله بعدی مژه ها را روی سیلیکون می چسبانند. سپس برای تثبیت بهتر روی آن ها کراتین و لوسیون زده می شود.
 7. برای زیباتر شدن مژه ها از رنگ مناسب و برای تقویت آن از لوسیون‌ های آبرسان و روغن استفاده می شود.

لیفت مژه چقدر ماندگاری دارد؟

یکی از چالش ها و سوالات مهمی که برخی خانم ها قبل از انجام لیفت مژه می پرسند، این است که مدت زمان ماندگاری لیفت چقدر است؟ این مدت زمان ممکن است با توجه به استحکام و جنس موی مژه ها، همچنین نوع مواد سیلیکونی و چسب مژه ها و … برای هر فرد متفاوت خواهد بود.

به طور کلی مدت زمان میانگین ماندگاری لیفت مژه ها ۶ تا ۸ هفته است و فرد باید برای تمدید و لیفت مجددا اقدام کند. علاوه بر این، عوامل مختلف دیگری از جمله عادات روزانه فرد مانند شنا کردن و حمام روزانه، مراقبت های فوری و بعد از انجام لیفت، و رعایت یا عدم رعایت روتین مراقبتی روزانه تاثیر زیادی در کاهش یا افزایش مدت زمان ماندگاری لیفت مژه دارد.

لیفت مژه
انواع روش های لیفت مژه

یکی از بهترین ویژگی های لیفت مژه این است که می توان متناسب با سلیقه مشتری و نوع حالت و جنس مژه ها روش های مختلفی از لیفت مژه را برای آن ها انجام داد. در واقع همان طور که می دانید هر فرد دارای مژه ها با فرم و ضخامت و حتی اندازه های مختلفی هستند.

بنابراین برای افزایش رضایت مشتریان باید متناسب با نوع مژه و حساسیت داشتن یا عدم حساسیت، و حتی درخواست مشتری، باید روش مناسب برای آن انجام شود. انواع روش های لیفت مژه به شرح زیر است:

۱- لیفت مژه با کراتین:

این روش ها برای افرادی که مژه های آن ها نیاز به تقویت شدن و حالت پذیری بهتر دارند، پیشنهاد می شود. این روش با نام دیگر فر مژه نیز شناخته می شود. بدین صورت که برای انجام آن از مواد کراتین و لیفت به طور کامل استفاده می شود. انجام لیفت مژه با کراتین معمولا بین ۴۵ دقیقه تا ۱ ساعت زمان می برد.

۲- لیفت مژه برای بهبود طول- حجم (LVL):

این روش برای افرادی که مژه های کم پشت و کوتاهی دارند، پیشنهاد می شود. بدین صورت که در این روش از چسب و اکستنشن ها استفاده نمی شود. بلکه ریشه مژه ها تقویت می شود و حالت می گیرد. بدین صورت که مژه ها بلندتر و کشیده تر به نظر می رسد.

۳- لیفت مژه رویایی:

این روش برای افرادی که مژه و چشم های آن ها به مواد لیفت حساسیت دارند، پیشنهاد می شود. چون در این روش از مواد کراتین سبک تر و انعطاف پذیرتر استفاده می شود تا فرد در چشم و پشت پلک ها احساس خارش نکند. این روش باعث کشیده تر شدن مژه ها و حالت پذیری بهتری می شود.

نکات مهم قبل از لیفت و لمینت مژه چیست؟

نکات مهم قبل از لیفت و لمینت مژه

با توجه به این که در انجام لیفت و لمینت مژه از مواد مختلفی از جمله کراتین استفاده می شود؛ در قدم اول باید برای انجام لیفت مژه به سالن زیبایی زنانه تهران با کیفیت و معتبر مراجعه کنید.

چون استفاده از مواد غیر استاندارد یا روش های نا مناسب ممکن است باعث آسیب رسیدن به مژه ها شود. علاوه بر این، نکات مهم قبل از لیفت و لمینت مژه ها به شرح زیر است:

 1. در صورتی که به هر گونه موادی حساسیت دارید، یا اگر به صورت مرتب دچار عفونت و خشکی چشم می شوید، به آرایشگر اطلاع دهید تا روش مناسب را برای شما انجام دهند.
 2. قبل از مراجعه به آرایشگاه زنانه نیاوران، کلیه آرایش های خود به ویژه آرایش چشم ها از جمله ریمل، خط چشم و … را پاک کنید.
 3. اگر از لنز استفاده می کنید، قبل از انجام لیفت آن را از چشم های خود خارج کنید.
 4. ۴۸ ساعت قبل از لیفت از هیچ گونه ریملی حتی از ریمل های ضد آب هم استفاده نکنید. چون استفاده از ریمل مانع چسبیدن چسب به مژه ها و در نتیجه کاهش ماندگاری لیفت می شود.

مراقبت های بعد از لیفت مژه چیست؟

همان طور که در پاراگراف های بالاتر اشاره شد، یکی از مهم ترین فاکتورهای تاثیر گذار در افزایش مدت زمان ماندگاری لیفت مژه ها انجام مراقبت های لازم است. بنابراین توصیه می شود بعد از لیفت مژه موارد زیر را رعایت کنید:

 1. تا ۲۴ ساعت بعد از لیفت مژه مراقب باشید که به هیچ وجه مژه‌ ها خیس نشوند.
 2. در روزهای اول به هیچ وجه از لوسیون، کرم، روغن، ریمل و … استفاده نکنید.
 3. در روزهای ابتدایی لیفت، ورزش های سنگینی که باعث تعریق کردن می شوند، انجام ندهید.
 4. به محیط های خیلی مرطوب و خیلی گرم مانند سونا و جکوزی نروید.
 5. در روزهای اول مراقب باشید که به صورت مستقیم زمان شستن صورت آب به مژه ها نزنید.
 6. چشم های خود را مالش ندهید.
 7. از فر مژه استفاده نکنید.
 8. از بوخور دادن پرهیز کنید.
 9. با استفاده از فرچه های مناسب به صورت هفتگی مژه هایتان را شانه کنید. این کار علاوه بر مرتب کردن مژه ها، باعث پاک و تمیز شدن چشم ها از مواد مختلف و گرد و غبار و آلودگی ها از روی مژه ها می چسبد.
 10. به هیچ وجه به صورت مستقیم از تونر، آرایش پاک کن یا میسلار واتر برای پاک کردن چشم ها استفاده نکنید.

مزایای لیفت مژه نسبت به کاشت و اکستنشن مژه چیست؟

کاشت و اکستنشن مژه از جمله روش های رایج برای داشتن مژه هایی پر پشت و زیبا است. اما این روش ها به دلیل هزینه زیادی که دارند، ممکن است روش خوبی برای زیباتر شدن مژه ها و چشم ها نباشد. علاوه بر این، لیفت مژه در مقایسه با این دو روش مزایای منحصر به فرد زیادی دارد که به شرح زیر است:

 1. لیفت مژه باعث حفظ شدن حالت طبیعی مژه ها می شود.
 2. آسیبی به مژه ها نمی رسد.
 3. استفاده از مواد لیفت مژه باعث تقویت شدن مژه ها و افزایش ضخامت آن ها می شود.
 4. دیگر نیازی به ریمل زدن به صورت مداوم نیست.
 5. اگر به طور صحیح از آن ها مراقبت کنید، دوام زیادی دارد.
 6. هزینه لیفت مژه در مقایسه با روش های دیگر کم تر است.

خطرات و عوارض لیفت مژه

خطرات و عوارض لیفت مژه چیست؟

علاوه بر این که لیفت مژه مزایای منحصر به فردی دارد، اما ممکن است انجام آن برای همه افراد مناسب نباشد و باعث به وجود آمدن خطرات و عوارض مختلفی برای فرد شود. از جمله مهم ترین معایب و خطرات لیفت مژه نیز می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. مواد مورد نیاز برای لیفت ممکن است برای برخی افراد باعث حساسیت شده و دچار آلرژی شوند.
 2. کسانی که پوست حساسی دارند، سریعا واکنش نشان داده و پوست آن ها ملتهب شده و دچار خارش می شود.
 3. این روش برای افرادی که عفونت چشم یا چشم های خشک دارند، مناسب نیست.

لیفت مژه در خانه چگونه انجام می شود؟

در صورتی که علاقه دارید، در خانه اقدام به لیفت مژه ها کنید می توانید با تهیه کردن لوازم و تجهیزات کاربردی و مناسب این کار را به صورت تمرینی انجام دهید.

برای انجام لیفت ابتدا باید کیت لیفت و لمینت مژه خریداری کنید. سپس با استفاده از شوینده مناسب چشم ها و پلک چشم ها را به خوبی بشویید و خشک کنید. ۲۴ ساعت قبل از انجام لیفت تست پچ انجام دهید و اطمینان حاصل کنید که این روش برای شما حساسیتی ندارد.

سپس لایه سیلیکونی را پشت پلک ها خود بچسبانید. با استفاده از براش مناسب مژه ها را به لایه سلیکون بچسانید. سپس محلول ‌های موجود در کیت را باید به ترتیب روی مژه ‌ها قرار دهید. سپس این محلول ها را به طور کامل پاک کنید. برای برداشتن لایه سیلیکونی از محلول تقویت کننده استفاده کنید.

تفاوت لیفت مژه با لمینت مژه

برخی از مراجعین زمان انجام لیفت مژه تصور می کنند که این روش با لمینت مژه یکسان است. در صورتی که این دو روش با یک دیگر تفاوت ها و شباهت هایی هم دارد. در واقع هم لیفت مژه و هم لمینت مژه باعث فر و زیباتر شدن مژه ها با حالت دادن بهتر مژه ها می شود.

اما تفاوت اصلی این دو روش در تفاوت بین موادی است که برای لیفت مژه یا لمینت مژه استفاده می شود. مراحل لمینت مژه مانند لیفت است. اما مرحله آخر از مواد تقویت‌ کننده، کراتین و رنگ استفاده می شود. در واقع این مرحله به منظور تقویت شدن و افزایش ضخامت مژه ها می شود. در صورتی که هدف از انجام لیفت صرفا زیباتر و خوش حالت تر شدن مژه ها است.

تفاوت لیفت مژه با لمینت مژه 

بهترین آرایشگاه برای انجام لیفت مژه

در افزایش مدت زمان ماندگاری لیفت مژه علاوه بر استفاده از مواد استاندارد و با کیفیت، مراجعه به یک آرایشگر با تجربه و ماهر در این زمینه نیز تاثیر گذار است. در واقع همان طور که می دانید انجام این روش بین ۴۵ دقیقه تا ۱ ساعت زمان می برد. اما در صورتی که به درستی انجام نشود، نه تنها باعث زیبایی مژه ها نمی شود؛ بلکه در صورت استفاده از مواد غیر استاندارد باعث آسیب رسیدن به مژه و حتی ریزش آن ها می شود.

بنابراین توصیه می شود به آرایشگاه با کیفیت و معتبر در این زمینه مراجعه کنید. در صورتی که به زیبایی چشم ها و چهره خود اهمیت می دهید و قصد انجام لیفت مژه را دارید، می توانید از تجربه و مهارت آرایشگران سالن زیبایی قصر جم استفاده نمایید.

افراد فعال در این مجموعه با سابقه کار حرفه ای در زمینه لیفت و لمینت مژه بهترین خدمات مرتبط با زیبایی چشم ها را با کیفیت بالا ارائه می کنند. در واقع هدف اصلی افراد این مجموعه افزایش رضایت مشتریان محترم است.

هزینه لیفت مژه چقدر است؟

در تعیین هزینه لیفت مژه عوامل و فاکتورهای مختلفی تاثیر گذار هستند. به همین دلیل نمی توان برای همه مشتریان یک قیمت و هزینه مشخص تعیین کرد. برای مثال اگر زمان انجام لیفت می خواهید که از رنگ مخصوص نیز استفاده کنید، هزینه لیفت بدیهی است که افزایش می یابد. مهم ترین عوامل تاثیر گذار در هزینه لیفت مژه به شرح زیر است:

 1. نوع روش لیفت
 2. موادی که برای لیفت استفاده می شود.
 3. میزان مهارت آرایشگر
 4. کیفیت و محل آرایشگاه زنانه تهران

سوالات متداول لیفت مژه

۱- لیفت مژه چقدر ماندگاری دارد؟

معمولا ماندگاری لیفت مژه ها ۶ تا ۸ هفته است اما عوامل دیگر از جمله عادات روزانه فرد مانند شنا و حمام روزانه، مراقبت های فوری و بعد از انجام لیفت در کاهش یا افزایش مدت زمان ماندگاری لیفت مژه تاثیر دارد.

۲- تفاوت لیفت و لمینت مژه در چیست ؟

مراحل لمینت مژه مانند لیفت است. اما در مرحله آخر از مواد تقویت‌ کننده، کراتین و رنگ استفاده می شود.