در افزایش اعتماد به نفس افراد عوامل مختلفی اهمیت دارد و یکی از مهم ترین عوامل داشتن پوستی صاف و زیبا و بی عیب و نقص است. به همین دلیل امروزه افراد برای داشتن پوستی زیبا و شاداب روش های مختلفی را انجام می دهند.

یکی از بهترین روش های رایج برای رسیدگی به پوست، انجام فیشیال پوست است. در این روش افراد علاقه مند به کلینیک های زیبایی و یا آرایشگاه های زنانه مراجعه می کنند تا خدمات متناسب با نوع پوستشان برای آن ها انجام شود. در واقع فیشیال پوست یک روش مراقبتی برای پوست محسوب می شود که معمولا طی چندین جلسه انجام می شود.

پس از اتمام این مراحل نیز، شاهد تغییرات ویژه ای در پوست خود خواهید بود. علاوه بر این، به طور کلی فیشیال پوست شامل مراحل مختلفی برای مراقبت از پوست است که شامل CTM، ماساژ پوست صورت و لایه برداری و … است.

انجام فیشیال پوست صورت در بهترین سالن زیبایی زنانه در تهران مزایای مختلفی دارد که در ادامه این مقاله به معرفی این موارد می پردازیم.

فیشیال پوست صورت چیست؟

فیشیال پوست صورت چیست؟

همه ما روزانه ساعات زیادی را در بیرون یا داخل منزل مشغول کار و فعالیت هستیم. به همین دلیل به صورت روزانه پوست در معرض رادیکال های آزاد قرار دارد و ممکن است آسیب ببیند و با گذشت زمان دچار چین و چروک شود. در چنین شرایطی افراد برای درمان لک، جوش، جای جوش، کک و مک و … روش های مختلفی را انجام می دهند.

یکی از روش های رایج و مطمئن، استفاده از کرم های مراقبتی و رعایت روتین های پوستی مناسب است. اما در صورتی که پوست دچار آسیب های شدیدی شده باشد، ممکن است رعایت مراقبت پوستی به تنهایی کافی نباشد.

به همین دلیل روش فیشیال پوست صورت پیشنهاد می شود. فیشیال پوست یکی از بهترین روش های رایج در سالن زیبایی قصر جم است که به مدت یک ساعت روی پوست فرد و متناسب با نوع پوست او انجام می شود.

در عرض این یک ساعت به دلیل این که متخصص این کار با تجربه کافی و با استفاده از ماساژ دادن صورت فیشال انجام می دهد، در نهایت سلول های مرده و تیره پوست صورت از روی پوست حذف می شود. به صورتی که پس از اتمام کار، مشکلات پوستی تا حد زیادی برطرف می شود و پوستی سالم و زیبا و شاداب خواهید داشت.

مراحل انجام فیشیال صورت

همان طور که در پاراگراف اول اشاره شد، فیشیال پوست صورت که در سالن زیبایی قصر جم، بهترین آرایشگاه زنانه در نیاوران، انجام می شود، به عنوان یک روش درمانی موثر محسوب می شود که چند مرحله ای است.

در واقع این مراحل شامل تعداد کاملی از روتین پوستی است که به صورت مفید تاثیر زیادی در بهبود وضعیت پوست دارد. چون همه موارد روتین پوستی در یک مرحله و به صورت یک جا در بهترین سالن زیبایی زنانه انجام می شود. مراحل انجام فیشیال صورت به شرح زیر است:

 • ابتدا پوست صورت با استفاده از شوینده ملایم یا پاک کننده ملایم تمیز و شسته می شود. به صورتی که همه کثیفی ها، عرق ها و چربی ها از روی صورت به طور کامل پاک شود. همچنین کلیه مواردی که باعث بسته شدن منافذ پوست می شود، از روی پوست پاک می شود.
 • سپس با استفاده از دستگاه بوخور به همه قسمت های صورت بوخور داده می شود. این کار باعث مرطوب شدن پوست صورت و باز شدن منافذ پوست می شود. بنابراین راحت و سریع تر می توان برای پاکسازی پوست اقدام کرد.
 • در این مرحله با استفاده از یک اسکراب متناسب با پوست صورت لایه برداری انجام می شود. به گونه ای که باعث از بین بردن چربی و جوش های سر سیاه می شود.
 • در مرحله بعد با استفاده از کرم های مرطوب کننده یا مراقبتی ماساژ صورت شروع می شود. این قسمت یکی از بهترین مراحل فیشیال صورت محسوب می شود که باعث آرامش فرد می شود. علاوه بر این، تاثیر زیادی در لیفت شدن پوست و آبرسانی شدن آن دارد.
 • به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه یک ماسک متناسب با نوع پوست روی صورت قرار داده می شود. این ماسک نیز خاصیت آبرسانی و هیدراته کردن پوست را دارد.
 • در این مرحله یک تونر روی همه قسمت های پوست زده می شود تا کلیه قسمت های پوست تمیز شده و PH پوست تنظیم شود.
 • در آخرین مرحله نیز از یک مرطوب کننده برای التیام بخشیدن به همه قسمت های پوست صورت زده می شود.

انواع روش های فیشال

انواع روش های فیشال

در کل دنیا، انواع تیپ های پوستی مختلف وجود دارد که ممکن است به دلایل مختلف دارای مشکلات زیادی هستند. به همین دلیل در سالن زیبایی ابتدا نوع پوست و مشکلات پوستی آن توسط فرد متخصص بررسی می شود.

پس از آن با توجه به مشکلات پوستی فرد، یکی از روش های فیشیال برای او تجویز و انجام می شود. به طور کلی می توان گفت امروزه روش های فیشیال مختلفی در سالن زیبایی قصر جم، بهترین آرایشگاه زنانه در شمال تهران، انجام می شود که شامل انواع زیر است:

💆‍♀️ روش های فیشیال پیشگیری کننده روش های درمانی
🧂 انواع نمک های طبیعی ماسک صورت LED
🍓 ماسک های میوه ای آبرسان برای روشن کنندگی پوست ماسک کریستال
💦 ماسک مرطوب کننده یا لیفت کننده استفاده از لایه بردارهای شیمیایی

هزینه انجام فیشال چقدر است؟

با توجه به این که روش های مختلفی از فیشال در سالن های زیبایی پوست انجام می شود، و هر روش برای یک نوع پوست مناسب است، هزینه فیشال پوست برای هر فرد متفاوت و متغیر خواهد بود.

بنابراین ابتدا باید مشکلات پوستی فرد و نوع پوست او بررسی شده و سپس اقدامات لازم و ضروری انجام شود. در این مراحل، از مواد و ترکیبات مختلفی استفاده می شود که هر کدام دارای هزینه و قیمت مختلفی است که پس از بررسی کامل مشکلات پوستی تخمین زده می شود.

انجام فیشیال صورت چه مزایایی دارد؟

مزایای فیشیال

امروزه انجام مراقبت های لازم از پوست صورت، و مراجعه به سالن آرایشی زنانه برای انجام فیشیال پوست به عنوان یکی از بهترین روش های درمان و جلوگیری از بروز مشکلات پوستی محسوب می شود.

به همین دلیل می توانید با مراجعه به سالن زیبایی زنانه و انجام مراحل فیشال صورت، پوستی شاداب و زیبا داشته باشید. به طور کلی می توان گفت انجام این موارد دارای مزایای زیر است:

 • کاهش و از بین بردن مشکلات پوست
 • جلوگیری و درمان چین و چروک و پیری پوست
 • جلوگیری از افتادگی پوست تا مدت طولانی
 • هیدراته و آبرسانی کردن پوست
 • لیفت شدن پوست
 • ایجاد پوستی شفاف و زیبا

فیشیال صورت چه معایب و عوارضی دارد؟

با وجود این که انجام مراحل فیشیال پوست صورت دارای مزایا و ویژگی بسیار مطلوب و خوبی است. اما در صورتی که در مراکز و سالن آرایش زیبایی نا معتبر و با استفاده از مواد غیر استاندارد انجام شود، باعث به وجود آمدن عوارض مختلفی می شود. از جمله مهم ترین عوارض فیشیال پوست می توان موارد زیر را نام برد:

 • افزایش جوش
 • خشکی پوست
 • تحریک شدن پوست
 • قرمز و ملتهب شدن پوست

تعداد جلسات مورد نیاز فیشیال صورت

به طور کلی پوست هر فرد ممکن است به دلیل استفاده از کرم های مختلف، و میزان ساعاتی که در معرض نور آفتاب قرار دارد، دارای مشکلات مختلفی باشد. به همین دلیل ممکن است در طول ماه یا سال و برای حضور پیدا کردن در محافل و مجالس مختلف لازم باشد که به وضعیت پوست خود رسیدگی کنند.

بر همین اساس می توانید با توجه به میزان و نوع مشکلات پوستی خود، و همچنین زمان رفتن به مکان های خاص و مختلف، حداکثر ۱ الی ۲ بار در طول ماه برای انجام فیشیال پوست اقدام کنید. چون مراجعه مداوم به سالن زیبایی زنانه و انجام فیشیال صورت در سنین پایین تاثیر زیادی در جلوگیری از مشکلات پوستی و چین و چروک تاثیر زیادی دارد.

مراقبت های قبل و بعد از فیشیال شامل چه مواردی است؟

مراقبت های قبل و بعد از فیشیال

برای این که پاکسازی پوست و انجام مراحل فیشال پوست به بهترین نحو و بدون بروز عوارض مختلف رخ دهد، لازم است که مراقبت هایی قبل و بعد از فیشیال پوست انجام شود تا همواره شاهد پوستی شاداب و زیبا برای خود باشید. مهم ترین مراقبت ها به شرح زیر است:

 • از دستکاری کردن صورت و جوش ها خودداری کنید.
 • آرایش سنگین انجام ندهید.
 • از فوم یا ژل شستشوی سبک و ملاسم برای شستن صورت استفاده کنید.
 • از تونر به ویژه تونر حاوی الکل استفاده نکنید.
 • به هیچ وجه به محیط های گرم و خیلی مرطوب نروید.
 • از اسکراب و لایه بردار استفاده نکنید.

فیشیال صورت برای چه کسانی توصیه می شود؟

همان طور که می دانید بروز جوش صورت، و به وجود آمدن جای جوش و لک در سنین مختلف و به ویژه از نوجوانی رخ می دهد. به همین دلیل در صورت عدم رعایت روتین پوستی و استفاده از کرم های مراقبتی مناسب، باعث به وجود آمدن لک و حتی باقی ماندن جای جوش ها می شود.

بنابراین توصیه می شود در صورتی که به زیبایی و شادابی پوست خود اهمیت می دهید، می توانید از سن ۲۰ سالگی برای انجام مراقبت های لازم پوست اقدام کنید.

به طور کلی می توان گفت انجام فیشیال پوست صورت در سالن زیبایی قصر جم، بهترین سالن زیبایی زنانه در نیاوران، برای افرادی توصیه می شود که پوست آن ها دارای مشکلات زیر است:

 • دارای جوش فعال یا غیر فعال است.
 • جای جوش در صورت آن ها وجود دارد.
 • پوستشان دهیدراته شده است.
 • پوست آن ها دارای چین و چروک است.
 • پوستشان دارای لک و کک و مک است.

فیشیال صورت برای چه کسانی توصیه نمی شود؟

به طور کلی می توان گفت این روش برای افرادی که پوست آن ها به شدت ملتهب شده، دارای جوش های فعال زیاد است، توصیه نمی شود.


سوالات متداول فیشیال صورت

در ادامه به برخی از سئوالات پرتکرار در زمینه فیشیال صورت پاسخ خواهیم داد:

 • فیشیال صورت برای چه کسانی مناسب نیست؟

این روش برای افرادی که پوست آن ها به شدت ملتهب شده، دارای جوش های فعال زیاد است، توصیه نمی شود.

 • تعداد جلسات مورد نیاز برای فیشیال صورت چند جلسه است؟

بستگی به نوع پوست فرد دارد که برای افرادی که دارای مشکلات پوستی عدیده ای هستند می تواند حداکثر یک تا دو مرتبه در ماه تکرار شود.