یکی از بهترین خدماتی که در سالن های زیبایی از جمله سالن زیبایی قصر جم، بهترین آرایشگاه زنانه در شمال تهران، ارائه می شود، کاشت و طراحی ناخن است.

ناخن ها به عنوان یکی از مهم ترین اعضای بدن محسوب می شوند که رسیدگی به آن ها برای داشتن دست هایی زیبا اهمیت زیادی دارد. چرا که روزانه همه ما ساعات زیادی را برای انجام کارهای مختلف از جمله کارهای روزمره و ساده از دست ها استفاده می کنیم. به همین دلیل ساعات زیادی به صورت مستقیم دست ها را می بینیم.

این موضوع برای افرادی که ساعات زیادی از شبانه روز را در بیرون منزل هستند، اهمیت زیادی دارد. چرا که رسیدگی به دست ها و ناخن ها اهمیت زیادی در افزایش اعتماد به نفس دارند. خوشبختانه کاشت ناخن و کشیدن ایده های مختلف روی آن در طی سال های اخیر رواج زیادی پیدا کرده است.

به همین دلیل افراد علاقه مند می توانند متناسب با سلیقه خود، یا رنگ لباسی که می پوشند و حتی متناسب با محل کار خود، می توانند اقدام به کاشت ناخن و طراحی ایده های مختلف روی آن کنند. در صورتی که شما نیز به دیزاین ناخن و داشتن ناخن هایی زیبا اهمیت می دهید، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا با بهترین ایده های طراحی ناخن آشنا شوید.

انواع مدل های طراحی و دیزاین ناخن

انواع مدل های طراحی و دیزاین ناخن

با توجه به این که کاشت ناخن و طراحی روی آن سال هاست بین خانم ها به ویژه خانم های جوان مورد استقبال قرار گرفته، مدل ها و طرح های مختلفی هم باب شده است.

طراحی ناخن و دیزاین آن با استفاده از شابلون های مخصوص طراحی ناخن و مهر انجام می شود. این روش توسط ناخن کارهایی استفاده می شود که مبتدی هستند و به تازگی کار خود را شروع کرده اند.

اما افرادی که چندین سال در این حرفه فعالیت می کنند، معمولا با استفاده از قلموهای ریز که مخصوص دیزاین ناخن است، ایده های مختلفی را متناسب با سلیقه مشتری روی ناخن آن ها طراحی می کنند.

با استفاده از شابلون یا فویل می توانید طرح هایی را به صورت برجسته روی ناخن ها کشید که جذاب و زیبا است. علاوه بر این، انواع مدل های طراحی و دیزاین ناخن با در سالن زیبایی قصر جم انجام می شود که به شرح زیر است:

 1. طراحی ناخن ساده

 2. طراحی ناخن فرنچ

 3. طراحی ناخن ساده

 4. طراحی ناخن با تم پاییزی

 5. طراحی ناخن با تم بهار

 6. طراحی با لاک شاین

 7. طراحی ژلیش

 8. طراحی ناخن با گل خشک

 9. طراحی ناخن با نگین

 10. طراحی ناخن با پودر شوگر (شوگر افکت)

 11. طراحی ناخن با کاور طلا

 12. طراحی ناخن با بیلدرژل

 13. طراحی ناخن با بلومینگ ژل (دیزاین ناخن مانند طرح های آبرنگی )

 14. طراحی ناخن با ایر براش (طراحی ناخن به صورت آمبره)

جدیدترین مدل های طراحی ناخن

جدیدترین مدل های طراحی ناخن

با وجود این که کاشت و دیزاین ناخن سال هاست در بین مراجعین سالن های زیبایی و آرایشگاه زنانه تهران، رواج پیدا کرده و مورد استقبال قرار گرفته، برخی از طرح ها صرفا در زمان های طرفداران زیادی دارد. به این نوع طرح ها معمولا مدل های طراحی ناخن ترند می گویند.

بدین صورت که وقتی این طرح ها معرفی و در سالن زیبایی زنانه در تهران انجام می شود، سریعا مورد استقبال قرار گرفته و تا مدت زمان زیادی خانم ها برای انتخاب این طرح ناخن اقدام می کنند. از جمله جدیدترین مدل های طراحی ناخن می توان موارد زیر را نام برد:

۱- طراحی ناخن با ژل تری دی (۳D)

یکی از بهترین طرح های دیزاین ناخن که طرفداران زیادی بین خانم های جوان دارد، طراحی با ژل تری دی است. با استفاده از این ژل می توان طرح های سه بعدی و چهار بعدی را روی ناخن ها طراحی کرد. این ژل مانند خمیر است و با استفاده از آن می توان طرح های مختلف را روی ناخن ها شکل داد.

۲- طراحی بیبی بومر

یکی از جذاب ترین طرح های ناخن و جدید، طراحی بیبی بومر است. در این طرح از رنگ های دو رنگی و ترکیبی استفاده می شود. معروف ترین دو رنگی که در این دیزاین پیشنهاد و انجام می شود، ترکیب سفید و صورتی است.

۳- دیزاین وان استورک

طرح وان استورک یکی از طرح هایی است که به صورت ضربه ای و با استفاده از قلمو انجام می شود. برای این نوع طراحی از قلم سر کج و رنگ اکریلیک استفاده می شود.

۴- دیزاین ماربل یا مرمریت یا مرمری

طراحی با طرح مرمریت شبیه به سنگ های مرمر است. این روش معمولا توسط ناخن کاران حرفه ای و با روش های مختلفی انجام می شود. ناخن کاران برای دیزاین ناخن مرمریت با استفاده از ترکیب ژل ها، لاک قطره ای، و همچنین با استفاده از بلومنیگ ژل انجام می شود.

طراحی ناخن عروس

طراحی ناخن برای عروس

یکی از مهم ترین انواع طراحی ناخن ها که در سالن های زیبایی انجام می شود، طراحی ناخن برای عروس است. دیزاین ناخن عروس مانند آرایش او اهمیت زیادی دارد.

معمولا نوع دیزانی که برای طراحی ناخن عروس انتخاب می شود، ساده و با رنگ های روشن است. در واقع رنگ های روشن باعث می شود که با لباس عروس سفید و آرایش عروس ست شده و ترکیب زیبایی داشته باشد. به همین دلیل معمولا طراحی ناخن عروس در بهترین سالن آرایش عروس در تهران به صورت زیر است:

 • طراحی ناخن عروس با نگین

 • طراحی ناخن عروس ساده

 • طراحی ناخن عروس با فرنچ ساده

 • طراحی با رنگ های نود

طراحی ناخن ساده و شیک

با وجود این که طرح های زیادی برای طراحی ناخن در سالن های زیبایی انجام می شود، اما سادگی هنوز هم جذابیت خاص خود را دارد. طرح های ساده معمولا برای افرادی که در بیرون از منزل کار می کنند، یا خانم های دانشجو پیشنهاد می شود.

این نوع طراحی به مشتری این امکان را می دهد که بتواند لباس ها و آرایش هایی با سبک های ساده و مختلف داشته باشد. علاوه بر این، طراحی ناخن های ساده همیشه شیک و زیبا هستند و مشتری را زود خسته و دلزده نمی کنند.

وسایل طراحی ناخن

وسایل طراحی ناخن

برای افزایش کیفیت و مدت زمان ماندگاری طراحی ناخن، لازم است که ناخن کار حتما در کنار و در دسترس خود وسایل طراحی ناخن را داشته باشد. استفاده از این ابزار و وسایل کمک می کند که ناخن کار با سرعت و دقت و کیفیت بهتری کار طراحی را انجام دهد.

با توجه به این که انواع طراحی ناخن بر اساس نظر و سلیقه مشتری انجام می شود، وسایل مورد نیاز برای هر نوع طراحی متفاوت خواهد بود. اما به طور کلی وسایل طراحی ناخن که برای طراحی مدل های جدید و ساده استفاده می شود که طرفداران زیادی در سالن زیبایی زنانه نیاوران دارند، عبارتند از:

 وسایل طراحی ناخن

 • سوهان فلزی معمولی
 • ژل تری دی یا کاسه ای
 • شابلون ژل پریمیوم
 • لاک ژل قلمو
 • دستگاه uv پودر هولوگرام
 • قلمو یا گوش پاک کن
 • قلم اشکی یا سرگرد
 • لنز ناخن قلم برداشتن نگین یا پیک آپ
 • ورق طلا

دستگاه طراحی ناخن چیست؟

خوشبختانه با توجه به این که استقبال خانم ها برای کاشت و طراحی ناخن در بهترین سالن های زیبایی زنانه افزایش یافته، دستگاه های تخصصی برای استفاده آسان و افزایش کیفیت طراحی ناخن هم در بازار موجود شده است.

استفاده از این دستگاه ها کمک می کند که با سرعت بهتری بتوان اقدام به طراحی و دیزاین ناخن کرد. از جمله بهترین دستگاه های طراحی ناخن که بسیار کاربردی هستند می توان موارد زیر را نام برد:

 • دستگاه ایربراش شارژی
 • دستگاه UV

طراحی ناخن در خانه

با توجه به این که دستگاه ها و ابزار و وسایل طراحی ناخن به راحتی قابل استفاده و خرید است، برخی افراد ترجیح می دهند طراحی ناخن را در خانه و با سلیقه خود انجام دهند.

با این کار می توانید هر نوع طرح و مدلی را که می خواهید با استفاده از ابزار و وسایلی که در این مقاله معرفی شد، ناخن های خود را با طرح های زیبا و متنوع طراحی کنید. علاوه بر این، هر زمان که بخواهید به ابزار و وسایل دسترسی دارید و می توانید طرح را ریمو کرده و مجددا طراحی کنید.

هزینه و قیمت طراحی ناخن چقدر است؟

همان طور که از ابتدای مقاله تاکنون چندین بار ذکر شد، روش ها و طرح های مختلفی برای طراحی ناخن ها وجود دارد. به همین دلیل هر مشتری می تواند متناسب با محل کار خود، سلیقه و نظرش و حتی نوع مراسم و مهمانی بهترین طرح را برای دیزاین ناخن انجام دهد.

به همین دلیل می توان گفت هزینه و قیمت طراحی ناخن با توجه به نوع طراحی، مواد مصرفی در طراحی، مدت زمان لازم برای طراحی طرح، مهارت ناخن کار، کیفیت سالن زیبایی و … برای مشتریان متفاوت و متغیر خواهد بود.


پرسش های متداول طراحی ناخن

در ادامه به چند نمونه از سئوالات پرتکرار کاربران در این زمینه اشاره خواهیم کرد:

۱- جدیدترین طرح ها برای طراحی ناخن چیست؟

امروزه طرح های برجسته دارای بافت، طرح های آبرنگی، رنگ های نود، و فرنچ طرافداران زیادی دارند و جزء جدیدترین مدل ها محسوب می شوند.

۲- چه مدت بعد از طراحی ناخن می توان طرح آن را تغییر داد؟

با توجه به این که طراحی ناخن با لاک های ژلیش، مواد پودری، و سایر لاک های دیگر انجام می شود، پس از این که ناخن ها بین ۲ تا ۳ هفته رشد کرد و بلند شد، می توان رنگ و مدل طراحی ناخن را تغییر داد.

 

تمامی عکس ها مربوط به نمونه کارهای سالن زیبایی و آرایشگاه قصر جم، بهترین آرایشگاه زنانه در تهران، می باشد.