آراستن موها یکی از بهترین انواع روش های زیبا کردن چهره محسوب می شود که در بین خانم ها و آقایان اهمیت زیادی دارد و عمدتا در آرایشگاه زنانه نیاوران انجام می شود. در این میان یکی از بهترین روش های آراستن موها که از گذشته تاکنون بین خانم ها مورد استقبال قرار گرفته، شینیون موها است. شینیون مو در سالن قصر جم با ظرافت بالا و با توجه به فرم صورت انجام می شود.

در صورتی که شینیون موها با توجه به فرم صورت انجام شود، تاثیر زیادی در افزایش زیبایی چهره دارد. در صورتی که شما نیز به زیبایی چهره خود و آراستن موهایتان اهمیت می دهید، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا با تعریف شینیون، نکات مهم برای انتخاب و انواع آن آشنا شوید.

شینیون مو چیست؟

در سالن های زیبایی برای آراستن موها از روش شینیون مو نیاوران استفاده می کنند. به جمع کردن موها در پشت سر و سنجاق زدن آن، شینیون می گویند. شینیون (Chignon) یک واژه فرانسوی است و به عنوان یکی از مدل های رایج آرایش شناخته می شود. سبک های مختلف شینیون وجود دارد که متناسب با لباس مهمانی و مجالس مختلف می توان بهترین مدل را انتخاب کرد.

اما در این میان یک سبک عمومی وجود دارد که همان جمع کردن موها در پشت سر و سنجاق کردن آن است. با توجه به میزان مهارت شینیون کار روش های مختلفی برای جمع کردن موها و شینیون کردن آن انجام می شود. انتخاب روش مناسب به نظر و هنر شینیون کار بستگی دارد. اما در برخی شرایط هم شینیون کار نظر مشتری را هم در این مورد می پرسد.

نکات مهم برای انتخاب مدل شینیون مو

نکات مهم برای انتخاب مدل شنیون

همان طور که در پاراگراف های بالاتر اشاره شد، انواع مدل شینیون ها توسط شینیون کاران در سالن زیبایی قصر جم، بهترین سالن زیبایی زنانه در تهران، انجام می شود. زمانی که شینیون کار بخواهد شینیون مناسب را برای فرم دادن و آراستن موها انجام دهد، به نکات و موارد مهمی در این زمینه دقت دارد. از جمله مهم ترین نکات برای انتخاب مدل شینیون می توان موارد زیر را نام برد:

توجه به نوع فرم صورت:

یکی از مهم ترین نکات تاثیر گذار در انتخاب مدل شینیون توجه کردن به فرم صورت است. شینیون کار قبل از شروع شینیون کردن با توجه به فرم صورت چندین مدل شینیون را به صورت موقت و با سنجاق های کوچک روی سر او امتحان می کند. برای مثال برای صورت های مربعی شکل، موهای منظم و صاف برای این فرم صورت مناسب نیست. همچنین اگر صورت فرد ظریف و کوچک باشد، پراکنده کردن موها در صورت او زیبا نیست.

توجه به مدل لباس فرد:

همان طور که می دانید لباس های مهمانی و مجلسی در انواع مختلفی وجود دارند که فرد با توجه به سلیقه خود می توانند بهترین مدل را انتخاب کنند. بنابراین قبل از شینیون کردن بهتر است مدل لباس خود را به آرایشگر توضیح دهید.

نوع آرایش صورت مشتری:

انتخاب نوع آرایش ارتباط مستقیمی را سبک آرایشی که فرد انتخاب می کند، دارد. برای مثال برای سبک آرایش اروپایی، شینیون اروپایی ساده و بدون ابزار زیاد پیشنهاد می شود.

کوتاه یا بلند بودن قد فرد:

یکی از مهم ترین نکاتی که در مورد انتخاب شینیون باید به آن توجه کرد، کوتاه بودن یا بلندی قد فرد است. برای مثال در صورتی که فرد قد بلندی داشته باشد، انتخاب شینیون هایی که روی مغز سر و بالا بسته می شود، مناسب نیست.

ابزارهای شینیون مو چه مواردی را شامل می شوند؟

ابزارهای شنیون چه مواردی را شامل می شوند؟

امروزه با توجه به این که انواع روش ها و مدل های مختلف شینیون وجود دارد، برای اجرای این مدل و روش ها لازم است که از ابزارها و لوازم مختلفی در این زمینه انجام شود. در واقع تهیه کردن ابزارهای شینیون کمک می کند که با شینیون کار با سرعت و مهارت بیشتری بتواند به بهترین نحو مدل مورد نظر مشتری را روی موهای او اجرا کند. به طور کلی از جمله مهم ترین ابزارهای شینیون می توان موارد زیر را نام برد:

 • انواع تافت های سبک، ملایم و هارد (سخت)
 • سنجاق مویی سرگرد
 • وزگیر مو
 • کرم مو
 • پودر حجم دهنده مو
 • کش قیطانی

در ادامه به معرفی ابزار شینیون متناسب با نوع شینیون می پردازیم.

نوع شینیون ابزار کاربردی
حجمی شانه پوش، پروتز سیلیکونی
خطی شانه چنگالی
بسته کلیپس
اروپایی تور شینیون

انواع شینیون های مو پرطرفدار

انواع شنیون های پرطرفدار

با توجه به این که انواع شینیون ها سال هاست در سالن های زیبایی  و آرایشگاه زنانه انجام می شود، برخی از شینیون ها توسط مشتریان تا حد زیادی مورد استقبال قرار گرفته است. به همین دلیل فرد زمان انتخاب مدل شینیون ترجیح می دهد که شنیون های پرطرفدار و جدید را انتخاب کند. در طی سال های اخیر علاوه بر توجه به فرم صورت و نوع لباس، مشتری شینیون های جدید و پرطرفدار را انتخاب می کن تا به روز و زیباتر باشد. انواع شینیون های پر طرفدار می توان به انواع زیر اشاره کرد:

 • شینیون فرانسوی
 • شینیون اروپایی
 • شینیون روسی
 • شینیون خطی
 • شینیون بافت
 • شینیون باز

انواع شینیون مو عروس

انواع شنیون عروس

همان طور که می دانید روز عروسی یکی از مهم ترین روزها برای هر دختری است که زیبایی صورت و آراستن موهای خود اهمیت زیادی دارد. به همین انتخاب شینیون مناسب عروس مهم است.

برای انتخاب شینیون مناسب، آرایشگر نیز به فرم صورت عروس، مدل لباس او، نوع و سبک آرایش و نظر مشتری اهمیت زیادی می دهد. اما به طور کلی انواع شینیون عروس در بین مدل های رایج طرفداران زیادی دارد. از جمله مدل های مناسب برای شینیون عروس در سالن آرایش عروس در تهران، عبارتند از:

 • شینیون های نیمه باز

 • شینیون موی کرلی

 • شینیون کلاسیک

 • شینیون فرانسوی

 • شینیون اروپایی

 • شینیون رومی

 • شینیون خطی

 • شینیون روسی

انتخاب شینیون مو مناسب با چهره

یکی از مهم ترین نکات و اصولی که در انتخاب شینیون باید به آن توجه زیادی کرد، متناسب بودن شینیون با چهره است. برای انتخاب مدل شینیون مناسب به موارد زیر توجه کنید:

شینیون صورت گرد:

بهترین مدل شینیون برای افرادی که صورت گرد دارند، باز گذاشتن موها و آویزان کردن موها از دو طرف است. به گونه ای که روی گوش های او گرفته نشود.

شینیون صورت مربعی:

برای صورت های مربعی شکل انتخاب شینیون فرق چپ و راستی مناسب و زیبا است.

شینیون صورت بیضی:

یکی از بهترین انواع فرم های صورت، فرم بیضی شکل است. به همین دلیل می توان متناسب با سلیقه مشتری شینیون را انجام داد.

 • انتخاب شینیون مناسب با چهره

شینیون صورت گلابی شکل:

برای صورت های گلابی شکل، باید موهای خود را به گونه ای جمع کنید، که موها پرپشت تر به نظر برسند.

شینیون صورت مستطیلی:

برای صورت های مستطیلی شکل شینیون با موهای کاملا جمع انتخاب مناسبی است. همچنین می توان کمی از موها را در جلوی صورت فرد ریخت.

شینیون برای صورت های درشت:

برای این فرم صورت می توان موها را در دو طرف صورت حالت داد و تارهای مو را در دو طرف صورت کمی آویزان کرد. این کار باعث می شود صورت کمی کوچک تر به نظر برسد.

تاثیر شینیون مو بر ظاهر و قد

تاثیر شنیون بر ظاهر و قد

همان طور که در پاراگراف های بالاتر اشاره شد، انتخاب شینیون مناسب تاثیر بسیار زیادی در زیباتر شدن چهره و قد فرد دارد. برای مثال شینیون های کاملا جمع برای افرادی که صورت درشتی دارند، مناسب نیست. چون باعث می شود  گونه ها و صورت بزرگ تر نشان داده شود.

همچنین افرادی که گردن کوتاهی دارند، و قد آن ها نیز کوتاه است، بهتر است برای شینیون مو مدل جمع کردن موها در پشت یا بالای سر را انتخاب کنند. علاوه بر این، اگر فرد قد بلندی دارد، برای انتخاب مدل باید مدلی را انتخاب کند که قد و صورت او را کشیده تر نشان ندهد.


سوالات متداول شینیون مو

برای انتخاب مدل شینیون مو به چه مواردی باید توجه کرد؟

ابتدا باید قد موی خود را در نظر بگریدی، همچنین در نظر داشته باشید چهره، فرم صورت، قد، چاقی و لاغری نیز از مواردی هستند که قبل از انتخاب شنیون باید در نظر بگیرید.

هزینه شینیون مو چقدر است؟

با توجه نوع شینیون و مدت زمانی که برای شینیون لازم است صرف شود، هزینه انواع شینیون مو با یک دیگر متفاوت خواهد بود.