داشتن موهای سالم و صاف یکی از مهم ترین فاکتورهای تاثیر گذار در افزایش زیبایی چهره محسوب می شود. به صورتی که در برخی شرایط ممکن است عدم رسیدگی به موها باعث به آسیب دیدن موها و وز شدن آن ها شود.

یکی از روش های احیا کردن موها و رسیدگی به آن تکنیک ابریشم سازی است. ابریشم سازی به طور کامل با کراتین کردن تفاوت دارد و در ادامه این مقاله به معرفی کامل ابریشم سازی و مزایا و معایب آن می پردازیم.

ابریشم سازی مو چیست؟

یکی از روش های تراپی که در سالن های زیبایی زنانه انجام می شود، ابریشم سازی مو است. از این تکنیک برای صاف و احیا کردن موهای سوخته، آسیب دیده، موهای خشک و دهیدراته، موهای موخوره دار، موهای موج دار و وز شده و … انجام می شود. در واقع به طور کلی می توان گفت که ابریشم سازی مو یک روش برای از بین بردن پٌف و وز موها است. به گونه ای که پس از آن باعث می شود که موها صاف و ابریشمی شود.

در این روش، از مواد درمانی فرموله شده برای تقویت و آبرسانی الیاف مو، ترمیم و تجدید استفاده می شود. این مواد دارای کراتین، سرامید و آنتی ‌اکسیدان ‌های فعال برای محافظت از موها است. سالن قصر جم، بهترین سالن زیبایی زنانه در نیاوران، ارائه دهنده خدمات در زمینه ابریشم سازی مو می باشد.

😍قیمت ابریشم سازی مو  از ۲۰۰,۰۰۰ تا ۷,۰۰۰,۰۰۰ تومان
💅انواع خدمات صاف کردن مو کاشت مژه، ناخن،شینیون، رنگ و لایت، آرایش عروس و…
⭐️ویژگی های آرایشگاه قصر جم ارائه خدمات کامل،رعایت بهداشت،استفاده از بهترین برندهای دنیا
❤️فواید ابریشم سازی مو موهای یکدست، صاف، احیا و سالم خواهد شد.
✅نگهداری بعد از ابریشم سازی مو نشستن مو تا ۳ روز و استفاده از ماسک

برخی از نمونه کارهای ابریشم سازی مو آرایشگاه قصر جم

دلایل انجام ابریشم سازی مو

به طور کلی رنگ کردن مو، استفاده مداوم از دکلره، استفاده بیش از حد از روش های صافی، استفاده از شامپوهای غیر مناسب و … باعث آسیب رسیدن به ساقه موها می شود. به همین دلیل در طولانی مدت ممکن است ساختار موها ضعیف شده و لازم باشد که از تکنیک های درمانی استفاده شود.

به همین دلیل می توان گفت کلیه افرادی که به دلایل ذکر شده، ساختار موی آن ها ضعیف شده و موها شکننده شده، پیشنهاد می شود. همچنین افرادی که به طور ژنتیکی که موهای فر و وز دارند، هم برای آن ها ابریشم سازی مو توصیه می شود. ابریشم سازی مو در بهترین سالن های زیبایی زنانه در تهران ارائه می شود.

ابریشم سازی مو برای چه کسانی مناسب است؟

برخی افراد ممکن است به دلیل مراجعه به سالن های زیبایی غیر معتبر از مواد آرایشی مضر و غیر استاندارد برای رنگ کردن موهای خود استفاده کنند. همچنین برخی افراد ترجیح می دهند با روش های ساده و ارزان، موهای خود را رنگ و دکلره کنند.

علاوه بر این، برخی افراد به صورت مداوم از شامپوهای غیر استاندارد استفاده می کنند که حاوی پارابن و سولفات زیادی است. به همین منظور از روش درمانی ابریشم سازی کردن موها استفاده می شود.

علاوه بر این، برخی افراد به صورت ژنتیکی موی آن ها و حتی سایر اعضای خانواده شان دچار موج زیاد، فر و وز زیادی است. به گونه ای که مراقبت کردن از این نوع موها بسیار سخت و زمان بر است. به طور کلی می توان گفت روش درمانی ابریشم سازی مو برای این افراد نیز مناسب است تا موهای لخت و ابریشمی و صاف داشته باشند.

ابریشم سازی مو چیست؟

روش های ابریشم سازی مو 

تکنیک ابریشم سازی موها به طور کلی با روش کراتین تفاوت دارد. این روش برای افرادی که موی آن ها به شدت آسیب دیده، پیشنهاد می شود. ابریشم سازی به چندین روش مختلف در خانه و سالن های زیبایی زنانه انجام می شود.

اما روشی که در سالن های زیبایی انجام می شود، به دلیل استفاده از مواد صحیح در این زمینه، تاثیر بهتر و طولانی مدتی دارد. در تکنیک ابریشم سازی مو از انواع عصاره روغن های گیاهی و ویتامین E برای براق و ابریشمی کردن مو استفاده می شود.

البته میزان قابل استفاده از هر کدام از این مواد با توجه به نوع جنس موی فرد، میزان آسیب دیدگی موها، میزان خشکی و زبری موها و … بستگی دارد. برای ابریشم سازی باید موها کاملا تمیز باشد. بنابراین در قدم اول باید موها را به خوبی بشویید.

پس از آن در مرحله بعد از موادی که بر پایه کراتین سیلک است، استفاده کنید. از جمله موادی که در کراتین سیلک است می توان انواع روغن های گیاهی نظیر روغن نارگیل، روغن آووکادو، مواد نرم کننده و ویتامین E را نام برد. پس از این که این مواد روی موها کاملا خشک شد، آن را به خوبی بشویید. پس از آن با باد سر سشوار موها را به آرامی خشک کنید تا موها لخت و ابریشمی شود.

مراقبت و نگهداری بعد از ابریشم سازی مو

مراقبت و نگهداری بعد از ابریشم سازی مو

همان طور که در ابتدای مقاله ذکر شد، در تکنیک ابریشم سازی از مواد حاوی کراتین، سرامید و آنتی ‌اکسیدان ‌های فعال برای محافظت کردن از موها استفاده می شود. به همین دلیل برای افزایش مدت زمان ماندگاری این مواد و از دست ندادن حالت ابریشمی باید که مراقبت های لازم در این زمینه را انجام دهید.

از جمله مراقبت های مهم می توان موارد زیر را نام برد:

 1. پس از ابریشم سازی کردن موها را تا ۳ روز نشویید. پس از ۳ روز موها را کاملا صحیح با استفاده از شامپوهای بدون سولفات و پارابن بشویید.
 2. توجه داشته باشید که ساقه موها را تا پایین نشویید. چون باعث گره خوردن تار موها و شکننده شدن آن می شود.
 3. در حمام از ماسک موی متناسب با جنس موها و ترجیحا بدون سولفات و بدون پارابن استفاده نمایید.
 4. قبل از خشک شدن موها، آن را شانه نکنید.
 5. برای خشک کردن موها از پارچه نخی و سبک به جای حوله استفاده کنید.
 6. پس از ابریشم سازی کردن موها، تا مدتی از رنگ مو استفاده نکنید.

فواید و معایب ابریشم سازی مو چیست؟

همان طور که می دانید در فصل تابستان با افزایش دما و میزان رطوبت موها حالت مجعد و وزی به خود می گیرند. به گونه ای که در این شرایط و به ویژه زمان سفر کردن با مشکل وز و شکننده شدن موها روبرو هستند.

به همین دلیل انجام تکنیک ابریشم سازی مو در فصل تابستان تقاضای بیشتری دارد. این تکنیک کمک می کند که حداقل ۴ تا ۶ ماه موهای لخت و صافی داشته باشید. علاوه بر این، ابریشم سازی معایب و فواید دیگری هم دارد که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم.

فواید ابریشم سازی مو :

 • برای همیشه از شر موهای وز و خشک راحت می شوید.
 • موهای یکدست و ابریشمی و صاف خواهید داشت.
 • موها مجددا احیا و سالم خواهد شد. به صورتی که براق و نرم خواهد بود.

معایب ابریشم سازی مو :

در صورتی که از مواد غیر استاندارد و تاریخ مصرف گذشته استفاده شود، باعث آسیب رسیدن به تار موها و به وجود آمدن عوارض زیر می شود:

 • آسیب رسیدن به فولیکول مو
 • ریزش مو
 • تحریک پوست سر
 • بروز خشکی و اگزما در موها

فواید و معایب ابریشم سازی مو چیست؟

تفاوت کراتین مو و ابریشم سازی مو

برخی از مراجعین به سالن های آرایشی زنانه تصور می کنند که کراتین مو و ابریشم سازی مو با یک دیگر یکسان و مشابه است. در صورتی که این گونه نیست و این دو روش با یک دیگر تفاوت هایی دارند.

به طور کلی تفاوت کراتین و ابریشم سازی موها به شرح زیر است:

 • ابریشم سازی بیشتر برای افرادی که موی آن ها آسیب دیده است، پیشنهاد می شود. این روش به عنوان یک روش مکمل برای کراتین کردن محسوب می شود. به گونه ای که علاوه بر احیا کردن موها، باعث داشتن موهای سالم و صاف هم می شود. در صورتی که در کراتین هدف فقط صاف کردن موها است نه درمان آن ها.
 • مدت زمان کراتین ممکن است بین ۶ ماه تا ۱ سال دوام داشته باشد. اما در صورتی که ابریشم سازی یک روش درمانی است و تاثیر دائمی دارد. بنابراین ممکن است برای همه افراد نیاز به تمدید کردن نباشد.
 • برای داشتن موهای لخت و صاف در کراتین لازم است که موها با سشوار خشک و صاف شود. در صورتی که در ابریشم سازی موها تا مدت زمان بسیار بیشتر و بدون نیاز به سشوار صاف و یکدست خواهد بود.
 • برای کراتین درمانی، از حرارت بالا استفاده می شود تا مولکول های کراتین داخل کوتیکول های مو تثبیت شود. اما برای ابریشم سازی کردن این شرایط نیاز نیست.
 • در کراتین از مواد دارای پروتئین کراتین استفاده می شود. اما برای ابریشم سازی کردن موها از محصولاتی که بر پایه کراتین سیلک هستند مانند مواد ذکر شده در بالا استفاده می گردد.

ماندگاری ابریشم سازی مو چقدر است؟

یکی از چالش های مهم مراجعین و افرادی که قصد انجام ابریشم سازی موهای خود در بهترین آرایشگاه های زیبایی زنانه را دارند، این است که مدت زمان ماندگاری این روش درمانی تا چه زمانی است؟ همان طور که در پاراگراف های بالاتر ذکر شد، در این روش از مواد درمانی استفاده می شود و قصد احیا کردن موها است.

بنابراین نیاز به مراقبت های سخت و پر هزینه ای برای افزایش مدت زمان ماندگاری ابریشم سازی نیست. اما به طور کلی می توان گفت مدت ماندگاری این روش معمولا بین ۴ تا ۶ ماه است. اما ممکن است افرادی که به خوبی مراقبت های لازم را انجام دهند، این زمان بیشتر هم شود. در واقع پس از این که ریشه موها مجددا چندین سانت رشد کرد، لازم است که ابریشم سازی مجددا انجام شود.

هزینه ابریشم سازی مو 

هزینه و قیمت ابریشم سازی موها با توجه به حجم و میزان آسیب دیدگی موها بستگی دارد. چرا که برای هر کدام از مراجعین با توجه به حجم موها و میزان آسیب دیدگی از میزان مواد مختلف ذکر شده با مقدار متغیری استفاده می شود.


سوالات متداول ابریشم سازی مو

در ادامه به تعدادی از سئوالات پرتکرار در زمینه ابریشم سازی مو پاسخ خواهیم داد:

۱- آیا ابریشم سازی مو به موها آسیب می‌زند؟

خیر، این روش به موها آسیب نمی‌رساند.

۲- آیا ابریشم سازی مو برای همه افراد مناسب است؟

نه، این روش برای همه افراد مناسب نیست و بهتر است ابتدا با یک متخصص مشورت شود.

۳- آیا ابریشم سازی مو باعث تغییر در ساختار موها می‌شود؟

بله، این روش ممکن است باعث تغییر در ساختار موها شود.